ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Ήταν η μέρα των Κρητικών ομάδων

Ήταν η μέρα των Κρητικών ομάδων

Πολύ θετικό πρόσημο έδωσαν οι κρητικές ομάδες στην 6η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ Εθνικής.

Η ομάδα του Ατσαλένιου πήρε το σημαντικό βαθμό της ισοπαλίας στην δύσκολη έδρα του Εθνικού Πειραιώς, ενώ το ΣΥΝΚΑ και ο Αμπελακιακός ήρθαν ισόπαλοι 1-1.Η ομάδα της Σαλαμίνας προηγήθηκε στο σκορ με τον Χαλούλη στο 52΄, ενώ η ισοφάριση για τους Κρητικούς ήρθε στο 68΄ με τον Βεστάκη.

Επιπλέον, η Παλαιοχώρα απέδρασε με το τρίποντο της νίκης από την Νίκαια, επικρατώντας του Ιωνικού με 0-1. Το τέρμα για τους κρητικούς πέτυχε ο Αναστασόπουλος στο 86.

Ευρεία νίκη πήρε και η Επισκοπή νικώντας τον Ατρόμητο Πειραιά με το εμφατικό 4-0. Τα τέρματα στο α΄ημίχρονο για την ομάδα του Ρεθύμνου πέτυχαν στο 27΄ ο Μποτωνάκης, και στο 42΄ ο Κούρτι έκανε το 2-0. Στην επανάληψη ο Κατσικοκέρης στο 63΄ και στο 65΄ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Στο λασιθιώτικο ντέρμπι ο ΟΦΙ συνέντριψε με 5-0 τη Νεάπολη. Οι σκόρερ για την ομάδα της Ιεράπετρας ήταν ο Κέβιν,που σημείωσε 2 τέρματα, ενώ οι Μαρτσάκης , Παπαδόπουλος και Τοπούζης διαμόρφωσαν τον τελικό 5-0.