ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | EUROPA LEAGUE | Κρίσιμη η τέταρτη αγωνιστική στο Europa League

Κρίσιμη η τέταρτη αγωνιστική στο Europa League

image

Τα ελληνικά βλέμματα είναι στραμμένα απόψε στους αγώνες Ολυμπιακός-Ντουντελάνζ και Βίντι-ΠΑΟΚ, ωστόσο το πρόγραμμα στο Europa League περιλαμβάνει πολλές ακόμη κρίσιμες αναμετρήσεις. Έμμεσα ενδιαφέρουν τους δύο εκπροσώπους της Ελλάδας στη διοργάνωση τα Μπέτις-Μίλαν και ΜΠΑΤΕ-Τσέλσι. 

Ξεχωρίζουν τα Λεβερκούζεν-Ζυρίχη, Σέλτικ-Λειψία, Φενέρμπαχτσε-Άντερλεχτ, Άρσεναλ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας, Σπαρτάκ Μόσχας-Ρέιντζερς, Λάτσιο-Μαρσέιγ, Γκενκ-Μπεσίκτας, Κράσνονταρ-Σταντάρ Λιέγης και Ντιναμό Κιέβου-Ρεν. Σε ό,τι αφορά στις κυπριακές ομάδες η ΑΕΚ Λάρνακας αντιμετωπίζει τη Λουντογκόρετς στη Βουλγαρία στη μάχη των ουραγών του πρώτου ομίλου, ενώ ο τρίτος του ογδόου ομίλου, Απόλλων Λεμεσού, φιλοξενεί την πρωτοπόρο Άιντραχτ Φρανκφούρτης. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος Όμιλος 
Λουντογκόρετς-ΑΕΚ Λάρνακας 22:00 
Λεβερκούζεν-Ζυρίχη 22:00 
Βαθμολογία: Ζυρίχη 9, Λεβερκούζεν 6, ΑΕΚ Λάρνακας 1, Λουντογκόρετς 1. 

2ος Όμιλος 
Σέλτικ-Λειψία 22:00 
Ρόζενμποργκ-Σάλτσμπουργκ 22:00 
Βαθμολογία: Σάλτσμπουργκ 9, Λειψία 6, Σέλτικ 3, Ρόζενμποργκ 0. 

3ος Όμιλος 
Σλάβια Πράγας-Κοπεγχάγη 22:00 
Μπορντό-Ζενίτ 22:00 
Βαθμολογία: Ζενίτ 7, Σλάβια 6, Κοπεγχάγη 4, Μπορντό 0. 

4ος Όμιλος 
Φενέρμπαχτσε-Άντερλεχτ 17:50 
Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Σπάρτακ Τρνάβα 22:00 
Βαθμολογία: Ντιναμό Ζάγκρεμπ 9, Φενέρμπαχτσε 4, Σπάρτακ Τρνάβα 3, Άντερλεχτ 1. 

5ος Όμιλος 
Άρσεναλ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας 22:00 
Βόρσκλα-Καραμπάγκ 22:00 
Βαθμολογία: Άρσεναλ 9, Σπόρτινγκ 6, Βόρσκλα 3, Καραμπάγκ. 

6ος Όμιλος 
Ολυμπιακός-Ντουντελάνζ 22:00 
Μπέτις-Μίλαν 22:00 
Βαθμολογία: Μπέτις 7, Μίλαν 6, Ολυμπιακός 4, Ντουντελάνζ 0. 

7ος Όμιλος 
Ραπίντ Βιέννης-Βιγιαρεάλ 19:55 
Σπαρτάκ Μόσχας-Ρέιντζερς 19:55 
Βαθμολογία: Ρέιντζερς 5, Βιγιαρεάλ 5, Ραπίντ Βιέννης 3, Σπαρτάκ Μόσχας 2. 

8ός Όμιλος 
Λάτσιο-Μαρσέιγ 19:55 
Απόλλων Λεμεσού-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 19:55 
Βαθμολογία: Άιντραχτ 9, Λάτσιο 6, Απόλλων Λεμεσού 1, Μαρσέιγ 1. 

9ος Όμιλος 
Γκενκ-Μπεσίκτας 19:55 
Μάλμε-Σάρπσμποργκ 19:55 
Βαθμολογία: Γκενκ 6, Μάλμε 4, Σάρπσμποργκ 4, Μπεσίκτας 3. 

10ος Όμιλος 
Ακίσαρσπορ-Σεβίλλη 19:55 
Κράσνονταρ-Σταντάρ Λιέγης 19:55 
Βαθμολογία: Κράσνονταρ 6, Σταντάρ Λιέγης 6, Σεβίλλη 6, Ακίσαρσπορ 0. 

11ος Όμιλος 
Αστάνα-Γιάμπλονετς 17:50 
Ντιναμό Κιέβου-Ρεν 19:55 
Βαθμολογία: Αστάνα 5, Ντιναμό Κιέβου 5, Ρεν 3, Γιάμπλονετς 2. 

12ος Όμιλος 
Βίντι-ΠΑΟΚ 19:55 
ΜΠΑΤΕ-Τσέλσι 19:55 
Βαθμολογία: Τσέλσι 9, ΜΠΑΤΕ 3, ΠΑΟΚ 3, Βίντι 3.

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
Δεν υπάρχουν λέξεις κλειδιά για αυτό το άρθρο
0
Sporfm
Powered by IT Development