ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Επιστροφή στις νίκες για Μινωική και Αλμυρό

Επιστροφή στις νίκες για Μινωική και Αλμυρό

Με δύο αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό της 10ης αγωνιστικής για την Α1 κατηγορία PWM MEDICAL της ΕΠΣΗ. Εκεί όπου Μινωική και  Αλμυρός πήραν τους τρεις πολύτιμους βαθμούς για την ομάδα τους.

Στην έδρα της η ομάδα του Αλμυρού νίκησε με 3-1 την Α.Ε.Κατσαμπά παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν από νωρίς το σκορ στο παιχνίδι με το γκολ του Νικολάου στο 9ο λεπτό, όμως  οι παίκτες του Δημήτρη Βολονάκη όχι μόνο κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 23’ με τον Πρικάκη, αλλά και να γυρίσουν το παιχνίδι πριν το ημίχρονο με γκολ του Σεληνιωτάκη στο 41ο λεπτό. Μάλιστα λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης και συγκεκριμένα στο 88ο λεπτό, ο Αλμυρός πέτυχε ακόμα ένα γκολ αυτή τη φορά με τον Απλαδά διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Στο γήπεδο του Πανεπιστημίου η Μινωική επικράτησε άνετα επί της Τυλίσου με 3-0, επιστρέφοντας έτσι στις νίκες.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό του ματς με όμορφο σουτ του Δρακωνάκη έξω από την περιοχή, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το 1-0 υπέρ τους. Στη συνέχεια, στο δεύτερο ημίχρονο ο Ρουμελιώτης πέτυχε ακόμη δύο τέρματα για την ομάδα του στο 65ο και 75ο λεπτό με αποτέλεσμα να διαμορφώσει το τελικό 3-0.