ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | FOOTBALL LEAGUE | Ακόμη ένα ''τρίποντο''... ξανά στο σπίτι του

Ακόμη ένα ''τρίποντο''... ξανά στο σπίτι του

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Ηρόδοτο ο οποίος, κέρδισε σχετικά εύκολα και την ΑΕ Καραϊσκάκης με 2-0, σε ένα ματς που ξεκαθάρισε από το πρώτο ημίχρονο.

Οι ''κυανόλευκοι'' σαφώς καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, έφτασαν στο τρίποντο με γκολ του Μασάδο και του Γιαλούση στο πρώτο μέρος, με τον Ηρόδοτο να κάνει διαχείριση δυνάμεων στο δεύτερο ημίχρονο και τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να μπούν στο ματς έως το τέλος.

Οι φάσεις λιγοστές σε όλο το παιχνίδι και ξεκάθαρα αυτά που ξεχώρισαν ήταν τα δύο γκολ. Στο 11' ο Μασάδο έκανε μια ωραία κίνηση, είδε ότι είχε αρκετό χώρο για να σουτάρει το έκανε και άνοιξε το σκορ, περίπου απ' το ημικύκλιο έξω απ' την περιοχή.

Έτσι οι γηπεδούχοι έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους και στο 32' πέτυχαν το δεύτερο τέρμα. Έπειτα από κόρνερ του Φραγκουλάκη ο Γιαλούσης έπιασε μια γυριστή κεφαλιά και έκανε το 2-0, ''ψαλιδίζοντας'' κάθε ελπίδα των φιλοξενούμενων για κάτι θετικό.

Η ομάδα του Μανώλη Παπαματθαιάκη ο οποίος επέστρεψε σε ένα γήπεδο που δοξάστηκε, προσπάθησε να αντιδράσει λίγα λεπτά μετά όταν ο Άλεξιτς απ' τη μικρή περιοχή δεν μπόρεσε να σκοράρει καθώς η προσπάθεια του εξουδετερώθηκε απ' την άμυνα του Ηροδότου.

Ο ίδιος μετά την ανάπαυλα, σκόραρε αλλά συννελήφθη σε θέση οφσάιντ σύμφωνα με τον διαιτητή Ντάουλα.

Έως το τέλος του αγώνα δεν έγινε κάτι το αξιοσημείωτο καθώς ο Ηρόδοτος διαχειρίστηκε τέλεια το υπέρ του αποτέλεσμα, με την ΑΕ Καραϊσκάκης για ακόμα ένα παιχνίδι να αγνοεί το θετικό αποτέλεσμα ενώ τους ''κυανόλευκους'' να υπερασπίζονται την έδρα τους φτάνοντας σε ακόμη ένα ιστορικό αποτέλεσμα στην Football League.

Οι συνθέσεις:

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Κουράκης, Προβυδάκης, Γιαλούσης, Κανδηλάκης, Μπάμπης, Φραγκουλάκης, Αργκιλέσι, Φουκαράκης (46’ Κασαπάκης), Σμυρλής (80’ Δαμιανάκης), Μασάδο (60’ Αμαραντίδης), Κωνσταντινίδης.

ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ: Στεφανάκος, Παπανίκου, Παντίδος, Καπίας, Παναγιώτου, Χούσος, Ψιάνος Παπαδόπουλος (67’ Μασούρας), Κάκκο (59’ Ματθαίου), Μπεκατώρος (46’ Γυφτοκώστας), Άλεξιτς.