ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Με νίκη προχώρησαν Ζαρός και Ρωμανός, ισόπαλα τα υπόλοιπα παιχνίδια

Με νίκη προχώρησαν Ζαρός και Ρωμανός, ισόπαλα τα υπόλοιπα παιχνίδια

Στα σημερινά παιχνίδια Ζαρός και Ρωμανός ήταν οι δύο ομάδες που πήραν τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Ο Ζαρός επικράτησε στην έδρα του με 2-0 επί του ΠΑΝΟΜ. Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Φραγκίσκος Ποτηράκης στο 69ο και στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης. Με αποτέλεσμα να ξεφύγει ακόμα περισσότερο από τον δεύτερο Αλμυρό.

Στον ίδιους ρυθμούς με τον Ζαρό κινήθηκε και η ομάδα του Ρωμανού, αφού πήρε την εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Τριτωνία με 1-3. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε ομαλά για τις δύο ομάδες  χωρίς να υπάρξει κάποιο τέρμα. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 62ο λεπτό με τον Πουλάκη. Δύο λεπτά αργότερα ο Μιχελακάκης έκανε το 0-2 για την ομάδα του, ενώ στο 84ο λεπτό ο Πουλάκης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα κάνοντας το 0-3. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 1-3 με τον Φραγκιαδάκη στο 90΄.

Στα υπόλοιπα ματς η Φαιστός και η Γόρτυς αλλά και οι Μοίρες με τον Πόρο ήρθαν ισόπαλες με 1-1.

Ακόμα μία ισοπαλία για τη 10η αγωνιστική ήρθε να προσθέσει στο γήπεδο του Θραψανού ο Ανθεστίων ο οποίος δεν κατάφερε να πάρει την εντός έδρας νίκη, καθώς το παιχνίδι έληξε 2-2. Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Κεφάκης και Τρουλάκης στο 3ο και 15ο λεπτό αντίστοιχα. Για τους φιλοξενούμενους το πρώτο γκολ ήταν από τον Κοζορώνη στο 60ο λεπτό ενώ το γκολ της ισοφάρισης ήρθε από αυτογκόλ των γηπεδούχων στο 87΄.