ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | FOOTBALL LEAGUE | Και ξανά προς τη ''Δόξα'' τραβά...

Και ξανά προς τη ''Δόξα'' τραβά...

Ο Ηρόδοτος διανύει μια εξαιρετική περίοδο με τρεις συνεχόμενες νίκες στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές της Football League.

Η τρίτη νίκη αναμενόταν να είναι και η πιο εμφατική κόντρα στην ιστορική Δόξα Δράμας με 2-3, κάνοντας μπορεί και την μεγαλύτερη έκπληξη της αγωνιστικής.

Το παιχνίδι τελείωσε απ' το πρώτο μέρος, με το σκορ να μην αλλάζει στην επανάληψη φτάνοντας έτσι ο Ηρόδοτος σε αυτή την ιστορική νίκη.

Η ανατροπή στην ανατροπή για την ομάδα του Γιώργου Λυρώνη, με τον Φραγκουλάκη (23') να ισοφαρίζει από εκτέλεση φάουλ το γκολ του Κουσκουνά (10')ενώ o Σμυρλής γύρισε το ματς λίγα λεπτά μετά. Ωστόσο οι Δραμινοί έφτασαν στην ισοφάριση με τον Κρητικό.

Οι ''κυανόλευκοι'' ξαναμπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Γιαλούση λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου, γράφοντας το τελικό 2-3.

Στο δεεύτερο μέρος, ο Ηρόδοτος διαχειρίστηκε άψογα το ματς, παρότι κυνδύνεψε να χάσει το τρίποντο αρκετές φορές αλλά τελικά η νίκη ήρθε.

Οι συνθέσεις:

Δόξα Δράμας: Πίτκας, Πεταυράκης, Μακρής, Ρουγκάλας (60' Πέρεθ), Πατράλης (77' Νατσιόπουλος), Καψάλης, Ριζογιάννης, Κρητικός (70' Σουμά), Μπαϊκαρά, Κρουθ, Κουσκουνάς

Ηρόδοτος: Κασμερίδης, Μπάμπης, Προβυδάκης, Γιαλούσης, Δαμιανάκης (57' Κανδηλάκης), Φραγκουλάκης, Μασάδο (87' Φουκαράκης), Κασαπάκης, Αυγενικού (67' Αμαραντίδης), Αργκιλέσι, Σμυρλής