ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Ισοπαλία και έντονη δυσαρέσκεια στο Ατσαλένιο

Ισοπαλία και έντονη δυσαρέσκεια στο Ατσαλένιο

Ισόπαλοι 1-1 ήρθαν ΠΟΑ και Ατρόμητος Πειραιά στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ Εθνικής.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν τα ηνία της αναμέτρησης, αλλά με τις πιο σημαντικές ευκαιρίες να ανοίκουν στους φιλοξενούμενους. Στο 3' η ομάδα του Πειραιά λίγο έλειψε να κάνει το 0-1, όταν η κεφάλια του Τσαθά πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.Στην συνέχεια ο Ατσαλένιος στην πρώτη ευκαιρία του στο παιχνίδι άνοιξε το σκορ, πιο συγκεκριμένα στο 18' μετά την εκτέλεση φάουλ του Κερμανίδη ο Μαζιώτης με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες ήταν σε ρηχά νερά δίχως να δημιουργήσουν ευκαιρίες μέχρι το  61΄ όταν με την  κοντινή κεφαλιά του Τζωρτζάτου ο Ατρόμητος Πειραιά έκανε το 1-1.Το σύνολο του Μανώλη Σκυβαλου προσπάθεισε να απειλήσει την εστία τον αντιπάλων με γεμίσματα στην μεγάλη περιοχή, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης υπήρχε έντονη δυσαρέσκεια στην κερκίδα, με αποτέλεσμα να έχουμε αψιμαχίες στις τάξεις των οπαδών.

ΠΟΑ: Μανουσάκης, Καρβελάς, Παπαδομιχελάκης, Πολυζάς, Ρωμανάκης, Φραγκιαδάκης (83΄Κενδριστάκης), Κερμενίδης, Μαζιώτης (72΄Καμπόσος), Καρλίτος, Αλέν, Πετράκης (72΄Πατηνιώτης)

Ατρόμητος Πειραιά: Ι. Γαβαλάς, Βυζανιάρας, Γ. Γαβαλάς, Τζωρτζάτος, Κωτσάλας, Σαμιώτης, Τσαραούσης (84΄Νικολόπουλος), Φιλιμέγκας (65΄Φυσαράκης), Δανασής, Ντάφλας, Τζαθάς (93΄Παλάτσιος)