ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Άνετη νίκη για Γιούχτα

Άνετη νίκη για Γιούχτα

Το εισιτήριο για την επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ πήρε ο Γιούχτας απέναντι στον ΠΑΟ Γουβών, με την ομάδα του Μηνά Πίτσου να επικρατεί με 0-6.

Το σκορ για την ομάδα των Αρχανών άνοιξε ο Ηλιόπουλος, με τον Χατζάκη πέντε λεπτά αργότερα να σημειώνει το 0-2. Στο 30' ο Ηλιόπουλος έκανε το 0-3, που αυτό έμελε να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 50' ο Σπηλιωτάκης σημείωσε το 0-4, κλειδώνοντας έτσι την νίκη για την ομάδα του.Στην συνέχεια ο Γιούχτας δεν άφησε το "πόδι από το γκάζι" και στο 52' ο Σαμπροβαλάκης σημείωσε το πέμπτο γκολ για την ομάδα του.Το τελικό 0-6 το διαμόρφωσε ο Σπηλιωτάκης στο 85'.

Ο Γιούχτας μετά την άνετη επικράτηση του απέναντι στο ΠΑΟ Γουβών είναι υποχρεωμένος να στρέψει την προσοχή του, στο παιχνίδι που ακολουθεί την Κυριακή με την Επισκοπή.

Συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟ Γουβών: Βενέρης, Χάνος, Σπυριδάκης, Χρήστου (46' Λόουελ), Βασιλειάδεις, Μαραγκάκης, Μηλάκης (35' Νερατζάκης), Γκούρο (80' Τσάλος), Κωτούλας, Χούπι, Δ.Νερατζάκης (70' Παπαστεφανάκης)

Γιούχτας: Γιαννόπουλος, Κασωτάκης (45'Πλουσής), Μαυρομάτης, Λογοθέτης, Στρατάκης, Χατζάκης, Μανουσάκης, Κορτσινίδης, Σφυρογιαννάκης, Σπηλιωτάκης, Ηλιόπουλος (45' Σαμπροβαλάκης)