ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Καταιγιστική Χερσόνησος κόντρα στο Διαγόρα, διπλό για Λίντο και Ρούβα

Καταιγιστική Χερσόνησος κόντρα στο Διαγόρα, διπλό για Λίντο και Ρούβα

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό της 13ης αγωνιστικής στην Α2 PWM MEDICAL κατηγορία της ΕΠΣΗ.

Εμφατική νίκη πήρε η τοπική ομάδα της Χερσονήσου στην έδρα της, με αντίπαλο τον ουραγό Διαγόρα, με 8-0.

Αναλυτικά, στο πρώτο μισάωρο της αναμέτρησης, η γηπεδούχος ομάδα είχε πετύχει ήδη τρία γκολ με τους Ταμπακάκη (9΄, 30΄) και Σκιούτι (15΄). Στη συνέχεια, ο Μαραβελάκης έκανε το 4-0 στο 39΄ και τρία λεπτά αργότερα ο Μπενάρντο βρήκε και εκείνος δίχτυα, οδηγώντας την ομάδα του στα αποδυτήρια με σκορ 5-0.

Στο δεύτερο μισό, ο Ταμπακάκης σημείωσε το τρίτο προσωπικό του τέρμα και έκτο για την ομάδα του, ενώ οι Μαραβελάκης και Σκιούτι σκόραραν και πάλι στο 62΄και 72΄αντίστοιχα, διαμορφώνοντας το τελικό 8-0.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια οι  Ελπίδες γνώρισαν την εντός έδρας ήττα με 0-1 από το Λίντο, ενώ στο γήπεδο του ΠΟΑ ο Ρούβας πήρε το διπλό κόντρα στο Κεραυνό, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ξημεράκη στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης. Μάλιστα οι γηπεδούχοι είχαν τις ευκαιρίες του στο παιχνίδι για να πετύχουν κάποιο τέρμα, καθώς είχαν δύο δοκάρια, ένα στο πρώτο και ένα στο δεύτερο ημίχρονο.