ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Επιστροφή στις νίκες για ΠΑΝΟΜ, απώλεια βαθμών για Α.Ε.Κατσαμπά

Επιστροφή στις νίκες για ΠΑΝΟΜ, απώλεια βαθμών για Α.Ε.Κατσαμπά

Στο τέλος του έφτασε το πρώτο μισό της 13ης αγωνιστικής για την Α1 PWM MEDICAL κατηγορία της ΕΠΣΗ.

Τη νίκη με 3-0 πήρε η ομάδα του Πόρου κόντρα στον Α.Ο.Τυμπακίου στο γήπεδο του Εργοτέλη. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά από νωρίς, με αποτέλεσμα να ‘’καθαρίσουν’’  το παιχνίδι μόλις από το πρώτο ημίχρονο. Το σκορ για την ομάδα του ‘’άνοιξε’’ ο Καστελλιανάκης στο 30ο λεπτό, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο ίδιος έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 44ο λεπτό από τον Μεταξάκη Νίκο.

Στο γήπεδο της Ελιάς ο ΠΑΝΟΜ επικράτησε με 0-2 απέναντι στο Ρωμανό. Οι φιλοξενούμενοι αρχικά έκαναν το 0-1 με τον Καπετανάκη στο 36΄ και στη συνέχεια του ματς πέτυχαν ακόμα ένα τέρμα στο 80ο λεπτό με τον Συσκάκη.

Τέλος, η δεύτερη της βαθμολογίας Α.Ε.Κατσαμπά ήρθε ισόπαλη με 1-1 στην έδρα της, με την Μινωική. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που σκόραραν πρώτοι με τον  Αποστολάκη στο 66ο λεπτό. Παρόλα αυτά για τρίτο συνεχόμενο αγώνα δεν κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο, καθώς δέχτηκαν το γκολ της ισοφάρισης λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90΄ από τον Ντελιά, παραμένοντας έτσι στην 9η θέση της βαθμολογίας.