ΑΡΧΙΚΗ | ΜΠΑΣΚΕΤ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Ήττα μετά από δύο παρατάσεις για το Δειλινό

Ήττα μετά από δύο παρατάσεις για το Δειλινό

Σε ακόμη ένα αγώνα η ομάδα του Γ. Γωνιωτάκη δεν τα κατάφερε να πάρει την πολυπόθητη πρώτη νίκη, αυτή τη φορά απέναντι στην δεύτερη από το τέλος Καλλιθέα Ρόδου, καθώς ηττήθηκε στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής με 82-74, σε ένα ματς ‘’θρίλερ’’ και για τους δύο.

Αν και το Δειλινό κατάφερε να οδηγήσει τους αντιπάλους σε παράταση δις, τελικά δεν ευτύχησε να φύγει με το θετικό αποτέλεσμα από το νησί, αφού μετά από μεγάλη προσπάθεια ηττήθηκε.

Οι Κρητικοί έκαναν μία καλή αρχή στο πρώτο δεκάλεπτο (16-16), ενώ στο δεύτερο η απόδοση τους έπεσε, με αποτέλεσμα να πάνε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, με το σκορ να βρίσκεται στο 35-29 υπέρ των γηπεδούχων.

Με την έναρξη του τρίτου δεκαλέπτου, οι παίκτες του Γωνιωτάκη πίεσαν περισσότερο μέχρι και τέλος της κανονικής διάρκειας στέλνοντας έτσι το ματς σε παράταση με 59-59.

Στη συνέχεια αφού και οι δύο έδειξαν ότι ήθελαν τη νίκη προχωρούσαν μαζί καθ’ όλη τη διάρκεια του εξτρά χρόνου, οδεύοντας έτσι και σε δεύτερη παράταση (69-69).

Τελικά όμως η τοπική ομάδα της Ρόδου, στη δεύτερη παράταση έβγαλε περισσότερο πάθος και πήρε το παιχνίδι, αλλά και τη βαθμολογική ανάσα (82-74).

Δεκάλεπτα: 16-16, 35-29, 45-42, 59-59, 69-69 (α’ παράταση), 82-74 (β’ παράταση)

Καλλιθέα Ρόδου (Γυφτάκης): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς 3, Τσακίρης 2, Παναγιωταράκος 8, Γυφτάκης 7(1), Μπίλλιας 3, Παρδακάς 26(2), Σκορδάλης 10(2), Εκκινέ 4, Κανύχης 19.

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 19(2), Μπορμπίδης 5, Αντωνογιαννάκης 4, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς 12 (1), Λέφης, 14(3) Γρύλλης 11(2), Εκίζογλου 2, Κυρίτσης 3(1), Σπηλιόπουλος 4.