ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Καθάρισε μέσα σε δύο λεπτά την Προοδευτική ο ΟΦΙ

Καθάρισε μέσα σε δύο λεπτά την Προοδευτική ο ΟΦΙ

Το νικηφόρο σερί του ΟΦΙ συνεχίζεται και αυτή την φορά αντίπαλος ήταν η προοδευτική, όπου τη υπέταξε με 2-0 στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ Εθνικής.

Η ομάδα της Ιεράπετρας έδειξε από νωρίς τις ορέξεις της και μόλις το 5ο' λεπτό λίγο έλειψε να γίνει το 1-0, όταν το σουτ του Μαρτσάκη μετά από κόρνερ του Παπαδόπουλου πέρασε πάνω από οριζόντιο δοκάρι.

Στην συνέχεια οι Λασιθιώτες έλεγχαν πλήρως τον ρυθμό του αγώνα, με την πιο σημαντική ευκαιρία να έρχεται στο 19'  όταν τον σουτ του Μουτσά πέρασε ξυστά από το αριστερό δοκάρι της εστίας του πορτιέρο των φιλοξενούμενων.

Μέσα σε δύο λεπτά ο ΟΦΙ κατάφερε να πάρει διάφορα δύο τερμάτων, καθώς στο 33' μετά από κόρνερ του Παπαδόπουλου ο Χύσι με κεφαλιά έκανε το 1-0 και 2 λεπτά αργότερα Μαρτσάκης με σουτ έκανε το 2-0.

Στην επανάληψη η Προοδευτική προσπάθησε κυρίως με αντεπιθέσεις να δημιουργήσει πρόβλημα στα αντίπαλα καρέ, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Με αυτή την νίκη ΟΦΙ παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, ενώ η Προοδευτική βρίσκεται σε δύσκολη θέση, καθώς είναι στις χαμηλές θέσεις της Βαθμολογίας.

Συνθέσεις των ομάδων:

ΟΦΙ: Πρίφτης, Αναστασόπουλος, Μηνάς, Πυθαρούλης, Τζελέπης, Πότσι(62' Καλημέρης), Μούτσα(70' Κορομηλάς), Χύσι(75' Μίγκας), Τοπούζης, Μαρτσάκης(73'Κορέτας), Παπαδόπουλος

Προοδευτική: Μπαντίκος, Τζιτζικαλάκης(90' Κύβελος), Χουστουλάκης, Κουτσοποδιώτης, Θεοδώρου, Κόττας, Δηλαβέρης, Γουίλι(57' Κοσμίδης), Κολιόπουλος(75' Τσέκος), Κερασίδης, Νίκου(65' Γκόγκατς)