ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Το… βιολί του ο Ζαρός, συνέχισε το καλό σερί η Τύλισος

Το… βιολί του ο Ζαρός, συνέχισε το καλό σερί η Τύλισος

Με πέντε ακόμα αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε και η 13η αγωνιστική της Α1 PWM MEDICAL κατηγορία της ΕΠΣΗ.

Το διπλό κατάφερε και πήρε η Τριτωνία απέναντι στην τοπική ομάδα των μοιρών με 0-1.

Το γκολ των γηπεδούχων αλλά και μοναδικό της αναμέτρησης πέτυχε ο Στεφανάκης Μιχάλης στο 22ο λεπτό, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Με αποτέλεσμα να δώσει στην ομάδα του τους τρεις βαθμούς, ώστε να πάρουν μία ανάσα και να ξεφύγουν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Μεγάλη βαθμολογική ανάσα πήρε η Τύλισος, η οποία επικράτησε με 3-2 και έφερε το τρίτο σερί θετικό αποτέλεσμα, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι κόντρα στη Γόρτυνα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 29΄ με προβολή του Σπυριδάκη και έξι λεπτά αργότερα αύξησαν το σκορ σε 2-0 με τον Γκίνη.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι επέστρεψαν στο παιχνίδι με το εύστοχο πέναλτι του Χελά, όμως και πάλι η ομάδα της Τυλίσου  έντεκα λεπτά αργότερα αύξησε ξανά το προβάδισμα με τον Χατζηγεωργίου.

Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε από το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Χελά.

Στις νίκες επέστρεψε ο Αλμυρός, ο οποίος επικράτησε 4-2 κόντρα στη Φαιστό.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Στρατήγη, ενώ εννιά λεπτά αργότερα ο Σακλαμάκης έκανε το 2-0.

Στη συνέχεια, στο 23΄ ο Παπαδάκης και στο 37΄ ο Μάλι με πέναλτι σκόραραν και έφεραν το ματς στα ίσα λίγα λεπτά πριν το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι κεφάλι στο σκορ, στο 46΄ με τον Απλαδά, ενώ στο 60ο λεπτό ο Στρατήγης με δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Στο γήπεδο του Θραψανού, ο Ζαρός πήρε το διπλό με 1-2 απέναντι στον Ανθεστίωνα και ξέφυγε για τα καλά στη βαθμολογία από τις αντίπαλες ομάδες.

Το σκορ για τον πρωτοπόρο Ζαρό άνοιξε ο Καλομοίρης μόλις στο 4ο λεπτό, ενώ στην υπόλοιπη διάρκεια του ματς δεν υπήρξε κάτι ιδιαίτερο μέχρι φυσικά να καταλογισθεί πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων, στο οποίο ευστόχησε  ο Μεμοτσέλα Μικελάνο.

Παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και λίγο πριν τη συμπλήρωση των ενενήντα βρήκαν δίχτυα με τον Ποτηράκη, παίρνοντας έτσι το διπλό.

Τέλος, ο Π.Α.Ο.Κρουσώνα επικράτησε με 0-2 κόντρα στην Αγ. Βαρβάρα. Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν οι Κεφαλούκος και Καουκάκης στο 32ο και 42ο λεπτό αντίστοιχα.