ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | FOOTBALL LEAGUE | Κακή εμφάνιση και ήττα για τον Ηρόδοτο στα Τρίκαλα

Κακή εμφάνιση και ήττα για τον Ηρόδοτο στα Τρίκαλα

Ο Ηρόδοτος δεν τα κατάφερε απέναντι στα Τρίκαλα και γνώρισε την ήττα (2-0) με κατεβασμένα τα χέρια, δίχως να καταβάλει κάποια ουσιώδης προσπάθεια.

Η καλή μέρα απ' το πρωί φαίνεται, και ο Ηρόδοτος αφού έχασε από νωρίς τον Προβυδάκη όπου τραυματίστηκε στο 3ο λεπτό σε μια συγκρούση με τον Νιάρο, δέχτηκε μετά από δέκα λεπτά γκολ.

Στο 13' ο Αργκιλέσι ανέτρεψε τον Συμελίδη μέσα στην περιοχή και κέρδισε πέναλτι. Ο ίδιος εκτέλεσε και σκόραρε ανοίγοντας το σκορ, για τον ΑΟΤ.

Από εκείνο το σημείο και μετά τα Τρίκαλα πίεζαν για ακόμη ένα γκολ με τον Ηρόδοτο να έχει τελειώς παθητικό ρόλο στο παιχνίδι.

Το 2-0 ήρθε στο 37' με τον Σταματάκο, ο οποίος μπήκε στην περιοχή μετά από πάσα του Νιάρου και εκτέλεσε τον Κασμερίδη διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 απ' το πρώτο μόλις ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο Ηρόδοτος μπήκε με όρεξη και προσπάθησε να απειλήσει αλλά δεν κατάφερε κάτι ουσιώδες.

Έτσι οι γηπεδούχοι δεν άργησαν να πάρουν τα ηνία, και έχοντας κάποιες ευκαιρίες διατήρησαν το σκορ ως είχε, παίρνοντας μια πολύ σημαντική νίκη.

Ο Ηρόδοτος απ' την άλλη πρέπει να κοιτάξει μπροστά και να ξεχάσει γρήγορα αυτή την κακή εμφάνιση απέναντι στα Τρίκαλα.

Οι συνθέσεις:

ΤΡΙΚΑΛΑ (Θωμάς Γράφας): Ταΐρης, Πάνος, Νιάρος, Γκότοβος, Συριόπουλος, Τσιάρας, Γιουκαρής, Γκουγκούδης, Τριανταφυλλάκος, Συμελίδης, Σταματάκος.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Αρμάντο Φουτσίνι): Κασμερίδης, Προβυδάκης, Μπάμπης, Φραγκουλάκης, Αργκιλέσι, Μασάδο, Κασαπάκης, Γιαλούσης, Δαμιανάκης, Κωνσταντινίδης, Κανδηλάκης