ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | FOOTBALL LEAGUE | Κακή αγωνιστική για όλες τις Κρητικές ομάδες

Κακή αγωνιστική για όλες τις Κρητικές ομάδες

Ολοκληρώθηκε η 8η αγωνιστική της Football League με τις Κρητικές ομάδες να μην καταφέρνουν να χαμογελάσουν αυτή την αγωνιστική.

Ήττες για όλη την Κρήτη σε αυτή την 8η στροφή, με τον Εργοτέλη να χάνει χθες απ' την Κέρκυρα, τον Πλατανιά να μην τα καταφέρνει απέναντι στον Βόλο, ο ΑΟΧ υπέστη ήττα σοκ απ' τον Αιγινιακό εντός έδρας ενώ ο Ηρόδοτος ηττήθηκε με κατεβασμένα τα χέρια απ' τα Τρίκαλα.

Στον Βόλο ο Πλατανιάς δεν εμφανίστηκε καθόλου στο γήπεδο και στο πρώτο ημίχρονο βρισκόταν πίσω στο σκορ, με 3-0 και στην επανάληψη οι Χανιώτες κατάφεραν να αντιφράσουν πετυχαίνοντας ένα γκολ αλλά τίποτα δεν άλλαξε. Έτσι το αήττητο σταμάτησε εδώ.

Ο ΑΟΧ/ Κισσαμικός στα Περιβόλια, γνώρισε οδυνηρή ήττα με 2-3 απ' τον Αιγινιακό και παρέμεινε πολύ χαμηλά στην βαθμολογία αφού ο σημερινός του αντίπαλος τον προσπέρασε. Οι Χανιώτες προηγήθηκαν δύο φορές στο ματς αλλά δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το υπερ τους σκορ, γνωρίζοντας την ήττα στο τέλος.

Ο Απόλλων Λάρισας αν και δεν κέρδισε παρέμεινε στην πρώτη θέση ενώ η Παναχαϊκή για ακόμη ένα παιχνίδι, δεν χαμογέλασε όπως έπρεπε καθώς έμεινε στην ισοπαλία με τον Απόλλωνα Πόντου. Η ΑΕ Καραϊσκάκης έκανε την έκπληξη κερδίζοντας τον Ηρακλή στην Θεσσαλονίκη.