ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | «Αυτοκτόνησε» ο ΠΟΑ, νίκες για Γιούχτα και Επισκοπή

«Αυτοκτόνησε» ο ΠΟΑ, νίκες για Γιούχτα και Επισκοπή

Έχασε την νίκη μέσα απ' τα χέρια του ο ΠΟΑ, ενώ ο Γιούχτας με την Επισκοπή χαμογέλασαν κατά την 11η αγωνιστική της Γ' Εθνικής.

Ανάμεικτα τα συναισθήματα για τις Κρητικές ομάδες με κάποιες να πανυγηρίζουν ενώ άλλες να πικραίνονται στις λεπτομέρειες.

Ο ΠΟΑ αν και προηγούνταν 0-2 στο Κερατσίνι κατάφερε να αυτοκτονίσει και ισοφαρίστηκε σε 2-2. Τα γκολ για το συγκρότημα του Σκύβαλλου πέτυχαν οι Καμπόσος και Καραγκιοζίδης.

Στις Αρχάνες ο Γιούχτας διατήρησε το υπερ του προβάδισμα που είχε απ' την αρχή του αγώνα επικρατώντας 1-0 της ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ με γκολ του Ηλιόπουλου απ' το 10', παραμένοντας στα ψηλά της βαθμολογίας.

Στο άλλο Κρητικό ντέρμπι, η Επισκοπή επικράτησε άνετα της Νεάπολης με 0-3, σε ένα ματς που κρίθηκε σχεδόν απ' το πρώτο ημίχρονο.