ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Σημαντική νίκη για ΠΑΝΟΜ, εύκολα ο Π.Α.Ο.Κ. τον Αλμυρό

Σημαντική νίκη για ΠΑΝΟΜ, εύκολα ο Π.Α.Ο.Κ. τον Αλμυρό

Με τέσσερις ακόμα νίκες και δύο ισοπαλίες ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής της Α1 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ.

Αναλυτικότερα,  η Φαιστός επικράτησε με 4-0 κόντρα στην Τριτωνία σε ένα παιχνίδι όπου, οι γηπεδούχοι είχαν το πλήρη έλεγχο.

Αρχικά το σκορ για την ομάδα της Φαιστού άνοιξε ο Χατζηδάκης στο 35ο λεπτό, ενώ πριν το ημίχρονο ο Παπαδάκης πέτυχε ακόμα ένα γκολ, στο 43ο λεπτό, με αποτέλεσμα να στείλει την ομάδα του στα αποδυτήρια με το προβάδισμα των δύο τερμάτων.

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε, καθώς στον 55΄ και στο 60΄ ο Παπαδάκης σημείωσε δύο ακόμα προσωπικά τέρματα, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Στο γήπεδο του Κρουσώνα η τοπική ομάδα πήρε εύκολα τους τρεις βαθμούς, αφού επικράτησε 3-0 με αντίπαλο τον Αλμυρό.

Οι γηπεδούχοι πήραν το πάνω χέρι στον αγώνα, όταν ο Παπαδάκης Βασίλειος σκόραρε για τον 1-0 στο 20ο λεπτό, ενώ τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 45΄ βρήκαν και πάλι δίχτυα με τον Καουκάκη για το 2-0.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε και πάλι ο Καουκάκης στο 73ο λεπτό του ματς.

Ο πρωτοπόρος Ζαρός μπορεί να δυσκολεύτηκε στην έδρα του απέναντι στην ομάδα των Μοιρών, όμως βρήκε τον τρόπο να σκοράρει με τον Χριστοφοράκη στο 76ο λεπτό, συνεχίζοντας έτσι την καταπληκτική του πορεία και αυξάνοντας ακόμα περισσότερο τη βαθμολογική διαφορά από τον δεύτερο Π.Α.Ο.Κ.

Στο Τυμπάκι η τοπική ομάδα ήρθε ισόπαλη με 1-1 με την Αγ. Βαρβάρα, με αποτέλεσμα και οι δύο να μοιραστούν το βαθμό της ισοπαλίας. Αρχικά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Κοζορώνη στο 76΄.

Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει τη τελευταία τους λέξη και με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαρκομιχελάκη στο 92ο λεπτό πήραν την ισοπαλία.

Στους ίδιους ρυθμούς κινήθηκε και η αναμέτρηση μεταξύ της Γόρτυνας και του Πόρου, αφού ούτε εκεί  δεν αναδείχθηκε νικητής, με το σκορ να παραμένει στο 1-1.

Τέλος, στο ντέρμπι για την τρίτη θέση της κατηγορίας , ο ΠΑΝΟΜ επικράτησε εμφατικά στην έδρα του κόντρα στην Α.Ε.Κατσαμπά με 4-1.Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Διαμιαντάκης (19΄), Συσκάκης (35΄, 63΄) και Σχοιναράκης (60΄), ενω το μοναδικό γκολ των φιλοξενούμενων πέτυχε ο Κοκκινάκης στο 65ο λεπτό.