ΑΡΧΙΚΗ | ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | Συνεχίζει να... «κατηφορίζει»

Συνεχίζει να... «κατηφορίζει»

Ο Εργοτέλης για ακόμη ένα ματς έμεινε μακριά από κάποιον βαθμό ή βαθμούς, χάνοντας και απ' τον Αιγινιακό (1-0) αυτή τη φορά εκτός έδρας.

Δεν έχει προγούμενο το πως έχουν αλλάξει τα δεδομένα της ομάδας, μέσα σε ένα μήνα αφού μετά το εκπληκτικό ξεκίνημα και το 4Χ4 ο Εργοτέλης βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο. Η ομάδα του Νίκκι Παπαβασιλείου για πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι αγνόησε την νίκη ή έστω κάποιο θετικό αποτέλεσμα απέναντι σε έναν εκ των ουραγών της κατηγορίας.

Παρόλο που οι κιτρινόμαυροι είχαν τα ηνία στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, δεν κατάφεραν να σκοράρουν και να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ.

Από νωρίς ο Εργοτέλης βρέθηκε σε θέση κυνηγού, καθώς με την συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου στον αγώνα, ο Πολύζος άνοιξε το σκορ από θέση τετ α τετ απέναντι στον Κατσιμήτρο.

Από εκείνο το σημείο και μετά ο Εργοτέλης πίεζε διαρκώς αλλά δίχως να μπορέσει να δημιουργήσει κάτι ουσιαστικό στην αντίπαλη περιοχή. Ο Αιγινιακός είχε παθητικό ρόλο τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να βρουν το πολυπόθητο γκολ.

Ο Αιγινιακός όμως θα μπορούσε να είχε κάνει και το 2-0 με τον Μαρκόφσκι στο 65' όπου μέσα απ' την περιοχή έχασε μια μοναδική ευκαιρία να σκοράρει.

Το 1-0 έμεινε ως το τέλος με τον Εργοτέλη να βγάζει μεγάλη νευρικότητα στο ματς, ιδίως στα τελευταία λεπτά εκεί όπου η μπάλα ήταν σίγουρα πιο βαριά.

Οι συνθέσεις:

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ: Καραγκιόζης, Προσκυνητόπουλος, Τοπαλίδης, Πετρούσης, Στάνιτς, Λάσκαρης, Πολύζος, Μαρκόφσκι, Παπαδόπουλος, Δούμτσιος, Πιαστόπουλος

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Κατσιμήτρος, Κοζορώνης, Yakubu, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Bruce, τσέλιος, Μπουτσάκης, Ιατρούδης, Efford, Καπνίδης