ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Ισοφάριση στο φινάλε και ισοπαλία στις Αρχάνες

Ισοφάριση στο φινάλε και ισοπαλία στις Αρχάνες

Γιούχτας και Ατρόμητος Πειραιά ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ Εθνικής.

Η ομάδα των Αρχανών ήθελε από νωρίς να δείξει τα δόντια" της και μόλις 6' δημιούργησε την πρώτη σημαντική ευκαιρία, όταν από κόρνερ του Μαυρομάτη, η κεφαλιά του Τζανή πέρασε άουτ.

Η πρώτη καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 33' με τον Τζιαθά, όταν μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Κόλλια.

Στην συνέχεια ο Γιούχτας είχε τα ηνία του παιχνιδιού με την πρώτη καλή ευκαιρία να έρχεται στο 33', όταν ο Τριανταφύλλου με φάουλ έστειλε την μπάλα στην γωνία του Παπάζογλου, με τον πορτιέρο του Ατρόμητου να αποκρούει εντυπωσιακά.

Στην επανάληψη ακολούθησε ο ίδιος ρυθμός με τον Γιούχτα να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων. Το γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε στο 75', όταν ο Ηλιόπουλος μετά από πάσα του Κουσίδη έκανε το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει ακόμα την τελευταία τους κουβέντα και στις καθυστερήσεις και πιο συγκεκριμένα στο 97' μετά από κόρνερ του Νικολακόπουλου ο Δανασή πήρε την κεφαλιά με τον Κόλλια να αποκρούει, ωστόσο στην επαναφορά ο Γαβαλάς ισοφάρισε για το Ατρόμητο Πειραιά, φέρνοντας ψυχρολουσία στις τάξεις της ομάδας του Γιούχτα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Γιούχτας: Κόλλιας, Κασσωτάκης, Ρουμπάκης(92'Μανουσάκης), Σταθόγλου, Ραπτάκης, Τζανής, Πλουσής, Μαυρομάτης, Τριανταφύλλου(90'Στρατάκης), Κουσίδης(79'Σφυρογιαννάκης), Ηλιόπουλος(85'Κορτσινίδης)

Ατρόμητος Πειραιά: Παπάζογλου, Τζωρτζάτος(65'Καρνέσης), Γαβαλλάς, Κωσταλάς, Φυσαράκης, Σαμιώτης, Νταφλάς(58'Επιτροπάκης), Κατσαβριάς(85' Ταμπάκης), Δανασής, Φιλιμέγκας, Τζιαθάς