ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Μεγάλο «διπλό» για τον Κεραυνό, αναβολή λόγω παρανόησης στο Λίντο-Διαγόρας

Μεγάλο «διπλό» για τον Κεραυνό, αναβολή λόγω παρανόησης στο Λίντο-Διαγόρας

Με την αναβολή του παιχνιδιού Λίντο – Διαγόρας, αλλά και με τις νίκες των Ελπίδων, του Γουβών ΠΑΟ, του Κερανού και του Αθλόπολις ολοκληρώθηκε το πρώτο θεωρητικά μισό της 16ης αγωνιστικής της Α2 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ.

Αναλυτικότερα, λόγω παρανόησης ο Διαγόρας δεν κατέβηκε για να αγωνιστεί με το Λίντο στη Τύλισο, καθώς η ομάδα δεν γνώριζε πως έχει δοθεί παράταση για τις κάρτες υγείας των παικτών και αφού δεν τις είχαν έτοιμες θεώρησαν ότι δεν έχουν τη δυνατότητα να αγωνιστούν.

Στη Χερσόνησο, ο Γουβών ΠΑΟ επικράτησε με 2-0 κόντρα στο Δία και έτσι έφτασε στη βαθμολογία τους Νέους Εργοτέλη.

Οι γηπεδούχοι αρχικά, άνοιξαν το σκορ με τον Βασιλείου στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ στο 90ο λεπτό πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με τον Καρύδη ο οποίο διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Στα Καλέσα, ο Μαραθώνας δεν τα κατάφερε και λύγισε απέναντι στον Κεραυνό με 2-3.

Αρχικά, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Ντραγκότι, όμως οι γηπεδούχοι έξι λεπτά αργότερα έφεραν και πάλι το παιχνίδι στα ίσα με γκολ του Χανιωτάκη, κάνοντας έτσι το 1-1 και στέλνοντας την ομάδα του με αυτό το σκορ στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 77΄ ο Δερμιτζάκης έκανε ην ανατροπή για τον Μαραθώνα. Παρόλα αυτά και η ομάδα του Κεραυνού είχε την απάντηση και με δύο γκολ, ένα του Χαλκιαδάκη και ένα του Βοργιά, έκανε εκ νέου την ανατροπή και πήρε ένα μεγάλο και δύσκολο διπλό.

Στον Άγιο Μύρωνα το Αθλόπολις επικράτησε με 1-0 απέναντι στους Νέους Εργοτέλη, ενώ  οι Ελπίδες νίκησαν στην έδρα τους την ομάδα των Καμινίων με 2-1.