ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για Ρωμανό και Μινωική

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για Ρωμανό και Μινωική

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό της 16ης αγωνιστικής της Α1 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ, με την Μινωική και τον Ρωμανό να επιστρέφουν στα θετικά αποτελέσματα, καθώς και οι δύο ομάδες επικράτησαν στην έδρα τους.

Αναλυτικότερα, στο γήπεδο της Ελιάς ο Ρωμανός επικράτησε με 3-2 επί του Ανθεστίων.

Για τους γηπεδούχους ο Σκουτέλης έκανε το 1-0 στο 15ο λεπτό το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν μόλις τρία λεπτά μετά τη σέντρα με τον Μηλάκη, ενώ μάλιστα στο 60΄ έκαναν και την ανατροπή με τον Μεμοτσέλα.

Παρόλα αυτά η ομάδα του Ρωμανού δεν το έβαλε κάτω και ισοφάρισε τρία λεπτά αργότερα με τον Ρουμπάκη και στη συνέχεια αφού οι αντίπαλοι τους αγωνίζονταν με δέκα παίκτες από το 64΄, ο Ξυλούρης βρήκε δίχτυα στο 77ο λεπτό και έκανε την ανατροπή.

Στο γήπεδο του Πανεπιστημίου, η Μινωική νίκησε με 2-1 την ομάδα της Φαιστού επιστρέφοντας έτσι στα θετικά αποτελέσματα μετά από πέντε αγωνιστικές.