ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Είχε τις ευκαιρίες αλλά έμεινε στο μηδέν ο Γιούχτας

Είχε τις ευκαιρίες αλλά έμεινε στο μηδέν ο Γιούχτας

Ισόπαλη 0-0 έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στο Κερατσίνι και τον Γιούχτα στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι είχαν τα ηνία της αναμέτρησης το πρώτο 20 λεπτο απειλώντας την εστία του Κόλλια, στην συνέχεια η ομάδα των Αρχανών ανέβασε ρυθμούς και απείλησε με τον
Ηλιόπουλο στο 25' και τον Τριαντάφυλλο στο 38'.

Στην επανάληψη με την είσοδο του Τσάτσου και του Σφυρογιαννάκη οι φιλοξενούμενοι έγιναν πιο επιθετικοί με πιο χαρακτηριστική φάση το τετ α τετ του Σφυρογιαννάκη.

Έτσι εξελίχθηκε η αναμέτρηση με το Γιούχτα να έχει τα ηνία της αναμέτρησης ωστόσο να μην μπορεί να μετουσιώσει τις ευκαιρίες σε κάποιο τέρμα που θα του έδινε την νίκη

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Κερατσίνι: Κουμπούλας, Γιαταγανάκης, Μύρκος, Μεγαλοοικονόμου, Βα, Ντούμπερετ, Κομνηνός, Πασαλίδης, Χαλκιάς, Διάκος, Κυρτζιαλίδης

Γιούχτας: Κόλλιας, Κασσωτάκης, Κορτσινίδης (65' Βαρούχας), Σταθόγλου, Ραπτάκης, Τζανής, Πλουσής, Μαυρομάτης, Μαυρομάτης (60'Τσάτσος), Τριανταφύλλου (80' Στρατάκης), Ρουμπάκης, Ηλιόπουλος (80' Σφυρογιαννάκης)