ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α1 ΕΠΣΗ: Πήρε το «διπλό» ο Πόρος, ισοπαλία στο γήπεδο του Ζαρού

Α1 ΕΠΣΗ: Πήρε το «διπλό» ο Πόρος, ισοπαλία στο γήπεδο του Ζαρού

Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν τα σημερινά παιχνίδια της 17ης αγωνιστικής της Α1 PWM MEDICAL κατηγορία της ΕΠΣΗ ενώ αύριο το πρόγραμμα θα ολοκληρωθεί με έξι ακόμα αναμετρήσεις.

Αναλυτικότερα, η ομάδα του Πόρου κατάφερε να πάρει ένα σημαντικό διπλό στην έδρα του Αλμυρού, αφού επικράτησε εύκολα με 0-3.

Αρχικά, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 37ο λεπτό του ματς με τον Πολυχρονάκη κάνοντας έτσι το 0-1, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες του Πόρου πέτυχαν ακόμα δύο τέρματα και εξασφάλισαν τους τρεις σημαντικούς βαθμούς που τους ανέβασαν στη δεύτερη θέση, έστω και προσωρινά.

Πιο συγκεκριμένα, ο Χρηστάκης στο 61ο λεπτό διεύρυνε το σκορ για την ομάδα του, ενώ ο Μεταξάκης βρήκε και εκείνος το δρόμο προς τα δίχτυα στο 73΄ διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.

Τέλος, στο γήπεδο του Ζαρού, οι Μοίρες μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας με τον Ρωμανό, καθώς το παιχνίδι μεταξύ των δύο έληξε ισόπαλο με 1-1.

Το τέρμα των γηπεδούχων πέτυχε ο Καργάκης, ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Πουλάκης