ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α2 ΕΠΣΗ: Εύκολα επικράτησε ο Κεραυνός, νίκη άνευ αγώνος για τον Γουβών ΠΑΟ

Α2 ΕΠΣΗ: Εύκολα επικράτησε ο Κεραυνός, νίκη άνευ αγώνος για τον Γουβών ΠΑΟ

Με την εμφατική επικράτηση του Κεραυνού αλλά και με τη νίκη των Νέων Εργοτέλη ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό της 17ης αγωνιστικής της Α2 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ, ενώ ο Γουβών ΠΑΟ πήρε και εκείνος τους τρεις βαθμούς, αφού ο Διαγόρας δεν αγωνίστηκε και πάλι.

Αναλυτικότερα, για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι η ομάδα του Διαγόρα δεν κατέβηκε να αγωνιστεί, αυτή τη φορά κόντρα στον Γουβών ΠΑΟ, έτσι το ματς κατοχυρώθηκε υπέρ των Γουβών με 0-3 άνευ αγώνος.

Οι Νέοι Εργοτέλη πήραν τη νίκη στην έδρα τους με 3-2 κόντρα στο Ασήμι.

Αρχικά, το πρώτο γκολ στο ματς πέτυχαν οι γηπεδούχοι στο 32ο λεπτό με τον Μπερνίκου, κάνοντας το 1-0 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μπερνίκου πέτυχε και δεύτερο γκολ για την ομάδα του στο 60ο λεπτό, διπλασιάζοντας έτσι τα τέρματα, ενώ επτά λεπτά ο Λούσιο έκανε το 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν πρώτα με τον Τζαφέρι στο 69΄ και μετά με τον Χαλκιαδάκη στο 80΄ από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Τέλος, ο Κεραυνός επικράτησε πολύ εύκολα κόντρα στον Ηρακλή Νιπιδιτού με 5-0. Τα γκολ για τους θεωρητικά γηπεδούχους (καθώς δεν αγωνίστηκαν στη φυσική τους έδρα) πέτυχαν οι Βοριάς (40΄, 75΄), Ντραγκότι (55΄, 70΄) και Νάτο (85΄).