ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Εύκολη νίκη για τη Δαμάστα κόντρα στον Α.Ο.Καμινίων

Εύκολη νίκη για τη Δαμάστα κόντρα στον Α.Ο.Καμινίων

Άνετη ήταν η επικράτηση της Δαμάστας κόντρα στον Α.Ο.Καμινίων, αφού νίκησε στην έδρα της με 6-0.

Η ομάδα του Μανώλη Φρουδάκη έκανε το 2/2 για το 2019 και με αυτή τη νίκη παρέμεινε σε απόσταση πέντε βαθμών από τον Ρούβα και τον Μαραθώνα που βρίσκονται σε ισοβαθμία στη δεύτερη και τρίτη θέση αντίστοιχα.

Αρχικά, το πρώτο γκολ των γηπεδούχων αλλά και του αγώνα ήρθε από αυτογκόλ του Τζανή στο 28ο λεπτό, ενώ στη συνέχεια ο Χαλκιαδάκης στο 45ο λεπτό διπλασίασε τα γκολ για την ομάδα του και την έστειλε με το προβάδισμα των δύο τερμάτων στην ανάπαυλα.

Στο δεύτερο μέρος η πρωτοπόρος μπήκε ακόμη πιο δυνατά και έτσι έκανε ένα ξέσπασμα, με αποτέλεσμα να πετύχει τέσσερα ακόμη τέρματα.

Αναλυτικότερα, το 3-0 για τους γηπεδούχους έκανε ο Τσαΐνης και λίγο αργότερα (54΄) ο Σαρρής έκανε το 4-0. Μάλιστα τρία λεπτά μετά από το 4-0 ο Τζουβάρας βρήκε και εκείνος το δρόμο προς τα δίχτυα και έκανε το 5-0.

Το τελικό 6-0 διαμορφώθηκε από τον Ντίνο στο 63ο λεπτό.

Δαμάστα: Μαργαρίτης, Βερούσι, Σερλιδάκης, Σαρρής, Μανουσάκης, Χαλκιαδάκης, Τζουβάρας, Ζαχαριουδάκης, Τσαΐνης, Κλαπάκης,Μαρκάκης

Αναπληρωματικοί: Ντίνος, Γεωργαλάς, Γαργανουράκης, Κατσέλης, Ζέρο, Μουλακάκης, Κωστάλ

Α.Ο.Καμινίων: Σαμαριτάκης, Χαλίκης, Καλαϊτζάκης, Νταβέλης, Τζανής, Μεχινη, Μπρινταλος, Δουκιαντζάκης, Μπόμης, Σωπασής,Τσελικα

Αναπληρωμτικοί: Κίτσας, Τζιώτης Σ., Ροβιθάκης, Καραβιώτης, Φουρναράκης