ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α2 ΕΠΣΗ: Εμφατική επικράτηση του Ο.Φ.Α., σημαντική νίκη για τον Ρούβα

Α2 ΕΠΣΗ: Εμφατική επικράτηση του Ο.Φ.Α., σημαντική νίκη για τον Ρούβα

Στο τέλος της έφτασε η 17η αγωνιστική της Α2 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ με τις υπόλοιπες πέντε αναμετρήσεις που διεξάχθηκαν σήμερα.

Αναλυτικότερα, η πρωτοπόρος Δαμάστα επικράτησε εύκολα στην έδρα της με 6-0, κόντρα στον Α.Ο.Καμινίων.

Αρχικά, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Τζανή και στη συνέχεια πέτυχαν ακόμα ένα τέρμα πριν το ημίχρονο με τον Χαλκιαδάκη στο 45΄.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μανώλη Φρουδάκη βρήκε ακόμα τέσσερις φορές το δρόμο προς τα δίχτυα, πρώτα με τον Τσαΐνη στο 48΄, έξι λεπτά αργότερα με τον Σαρρή, στο 57΄ με τον Τζουβάρα και τέλος στο 63ο λεπτό με τον Ντίνο.

Στη Αγία Βαρβάρα, ο Ρούβας παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 απέναντι στο Λίντο.

Οι γηπεδούχοι μπορεί να δέχτηκαν πρώτοι γκολ από τον Παχάκη στο 12ο λεπτό, όμως αντέδρασαν σωστά και πήραν τελικά τη νίκη και τους τρεις σημαντικούς βαθμούς, με τον Ξημεράκη να γίνεται ο «σωτήρας» της ομάδας, καθώς πέτυχε εκείνος και τα δυο γκολ, αφού πρώτα ισοφάρισε στο 29΄ και στη συνέχεια έκανε την ανατροπή στο 87ο λεπτό.

Στο γήπεδο του Πανεπιστημίου ο Δίας επικράτησε εύκολα με 3-1 απέναντι στις Ελπίδες.

Στη Χερσόνησο η τοπική ομάδα ηττήθηκε από τον Μαραθώνα με 0-3.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν το πάνω χέρι από την αρχή της αναμέτρησης παίρνοντας έτσι προβάδισμα δύο τερμάτων από το πρώτο ημίχρονο, με τους Βιτσαξάκη και Μάτσα στο 32ο και 44ο λεπτό αντίστοιχα.

Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 90΄ ο Λυκούδης.

Τέλος, ο Ο.Φ.Αρκαλοχωρίου επικράτησε στην έδρα του με το συντριπτικό 7-2 με αντίπαλο το Αθλόπολις.