ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α1 ΕΠΣΗ: Μεγάλη νίκη για τη Μινωική, ισοπαλία στο Ζαρό

Α1 ΕΠΣΗ: Μεγάλη νίκη για τη Μινωική, ισοπαλία στο Ζαρό

Με εκπλήξεις ολοκληρώθηκε το δεύτερο μισό της 17ης αγωνιστικής της Α1 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ.

Αναλυτικότερα, μεγάλη εκτός έδρας νίκη πήρε η Μινωική απέναντι στο Π.Α.Ο.Κρουσώνα, καθώς επικράτησε με 0-2.

Οι φιλοξενούμενοι οι οποίοι για μεγάλο διάστημα έφερναν αρνητικά αποτελέσματα, επέστρεψαν με μία νίκη σε ένα παιχνίδι με πολύ δύσκολο αντίπαλο, εκεί που «καθάρισαν» το παιχνίδι από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Το πρώτο γκολ για τους νικητές πέτυχε ο Ρουμελιώτης στο 16ο λεπτό, ενώ το δεύτερο πέτυχε επτά λεπτά αργότερα ο Ανδρεαδάκης, κάνοντας το 0-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Στο Ζαρό, η τοπική ομάδα δεν τα κατέφερε απέναντι στον τελευταίο του πρωταθλήματος Α.Ο.Τυμπακίου, καθώς το ματς έληξε ισόπαλο με 1-1, με αποτέλεσμα ο πρωτοπόρος Ζαρός να κάνει τη πρώτη του γκέλα για το 2019 πολύ νωρίς.

Το γκολ των γηπεδούχων πέτυχε ο Ποτηράκης στο 17ο λεπτό, ενώ από την άλλη πλευρά το τέρμα των φιλοξενούμενων ήρθε από τον Μαρακομιχελάκη στο 42ο λεπτό.

Στο γήπεδο των Βορρών, η Φαιστός ηττήθηκε από τον ΠΑΝΟΜ με 0-3.

Στο Αστρίτσι, η Τριτωνία πήρε τους τρεις βαθμούς επικρατώντας με 4-1 κόντρα στην Γόρτυνα.

Τέλος, στο γήπεδο του Θραψανού ο Ανθεστίωνας πήρε μία μεγάλη νίκη με 4-1 επί της Α.Ε.Κατσαμπά, η οποία έχει πέσει βαθμολογικά αλλά και αγωνιστικά όλα και περισσότερο στα τελευταία παιχνίδια.