ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Με διπλό «χτύπημα» του Λίλου ηττήθηκε η Δαμάστα

Με διπλό «χτύπημα» του Λίλου ηττήθηκε η Δαμάστα

Την ήττα από τον Κεραυνό με 2-1 γνώρισε η Δαμάστα στα Καλέσα, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής της Α1 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ, φέρνοντας έτσι το δεύτερο αρνητικό αποτέλεσμα στο πρωτάθλημα για φέτος. Επιπλέον πριν την έναρξη του ματς κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή, για τον θάνατο του πατέρα του Γενικού Αρχηγού της Δαμάστας, ενώ οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με μαύρα περιβραχιόνια.

Μπορεί η ομάδα του Μανώλη Φρουδάκη να προηγήθηκε με το γκολ του Τζουβάρα στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης, όμως τελικά δεν τα κατάφερε αφού δέχτηκε την ανατροπή.

Το πρώτο μέρος του παιχνιδιού έληξε ισόπαλο με 0-0 με τις δύο ομάδες να μην έχουν καταφέρει να πετύχουν κάποιο γκολ.

Το δεύτερο μέρος, ήταν αυτό στο οποίο μπήκαν και τα τρία τέρματα.

Αρχικά, ο Τζουβάρας «άνοιξε» το σκορ για την Δαμάστα στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης. Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι έβγαλαν κάποιες ευκαιρίες, με αποτέλεσμα να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Λίλο, εννιά λεπτά μετά από το γκολ που δέχτηκαν.

Μάλιστα, ο ίδιος παίκτης αφού πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης, χρίστηκε και πάλι σκόρερ στο 88ο λεπτό, κάνοντας έτσι την ανατροπή και δίνοντας μία μεγάλη νίκη στην ομάδα του αλλά και τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Δαμάστα: Μαργαρίτης, Χαλκιαδάκης, Βερούσι, Σερλιδάκης, Γενιτσαρίδης, Μανουσάκης, Τζουβάρας, Γεωργαλάς, Ντίνος, Σαρρής, Μαρκάκης

Αναπληρωματικοί: Απλαδάς, Γαργανουράκης, Ζέρο, Κατσέλης, Μουλακάκης, Κλαπάκης, Ζαχαριουδάκης

Κεραυνός: Γκογκόσης, Νάστος, Εργαζάκης, Χανιωτάκης, Χαλκιαδάκης, Βασιλάκης, Ντραγκότι, Μυκωνιάτης, Σταυρακάκης, Βοργιάς, Λίλος

Αναπληρωματικοί: Φουντουλάκης, Τσιχλάκης, Μάτος, Μανιουδάκης, Μπεπενιώτης