ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α1 ΕΠΣΗ: Ακόμα μία ήττα για την Α.Ε.Κατσαμπά, εύκολα ο Πόρος

Α1 ΕΠΣΗ: Ακόμα μία ήττα για την Α.Ε.Κατσαμπά, εύκολα ο Πόρος

Με τέσσερις αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό της 18ης αγωνιστικής της Α1 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ, ενώ αύριο θα πραγματοποιηθούν τα υπόλοιπα τέσσερα παιχνίδια.

Πιο συγκεκριμένα, στο γήπεδο του Εργοτέλη, ο Πόρος ο οποίος συνεχίζει την καλή του φετινή πορεία, επικράτησε εύκολα με 2-0 κόντρα στην Τριτωνία.

Αρχικά, το σκορ για τους φιλοξενούμενους «άνοιξε» ο Μεταξάκης Νικόλαος μόλις στο ένατο λεπτό, ενώ το δεύτερο τέρμα των νικητών πέτυχε ο Μαγκουφάκης στο 65ο λεπτό του αγώνα.

Στο γήπεδο της Ελιάς, η Α.Ε.Κατσαμπά γνώρισε ακόμα μία εντός έδρας ήττα, αυτή τη φορά από την ομάδα των Μοιρών με 2-3, επιβεβαιώνοντας έτσι την κακή αγωνιστική τους φόρμα στα τελευταία ματς.

Στο Θραψανό, Ανθεστίων και Τύλισος μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας, καθώς το παιχνίδι έληξε ισόπαλο με 2-2.

Στο γήπεδο του Πανεπιστημίου, η Μινωική επικράτησε με 2-1 κόντρα στον ουραγό Α.Ο.Τυμπακίου σε ένα παιχνίδι που και τα τρία γκολ σημειώθηκαν στο ημίωρο.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με το γκολ του Καταλίν μόλις στο 7ο λεπτό, ενώ έντεκα λεπτά αργότερα αύξησαν το προβάδισμα στα δύο τέρματα με τον Ρουμελιώτη.

Η ομάδα του Τυμπακίου το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 2-1 με τον Τριαντή στο 34ο λεπτό.