ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α1 ΕΠΣΗ: Πήρε το ντέρμπι ο Π.Α.Ο.Κ., διακοπή λόγω ομίχλης στην Αγ. Βαρβάρα

Α1 ΕΠΣΗ: Πήρε το ντέρμπι ο Π.Α.Ο.Κ., διακοπή λόγω ομίχλης στην Αγ. Βαρβάρα

Με τις υπόλοιπες τέσσερις αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε σήμερα η 18η αγωνιστική της Α1 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ.

Αναλυτικότερα, στο ντέρμπι μεταξύ του ΠΑΝΟΜ και του Π.Α.Ο.Κ. η ομάδα του Κρουσώνα βγήκε νικήτρια, καθώς πήρε το διπλό στα Μάλια με 1-2.

Στη Γόρτυνα, η τοπική ομάδα δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε από το πρωτοπόρο Ζαρό με 0-3.

Αρχικά, το πρώτο γκολ για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 43ο λεπτό από τον Αναγνωστάκη, ενώ τα δύο υπόλοιπα γκολ για τους νικητές πέτυχε ο Ποτηράκης στο 85ο και 94ο λεπτό.

Στην Αγία Βαρβάρα, ο αγώνας μεταξύ της ομάδας του χωριού και του Αλμυρού διακόπηκε στον 61ο λεπτό λόγω ομίχλης, από τον κ.Πατεμτζή που ήταν διαιτητής της αναμέτρησης.

Τέλος, στο γήπεδο της Ελιάς ο Ρωμανός επικράτησε εύκολα με 4-2 κόντρα στην Φαιστό, ανεβαίνοντας έτσι στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.