ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α2 ΕΠΣΗ: Επτά γκολ οι Νέοι Εργοτέλη, ισόπαλα τα δύο υπόλοιπα παιχνίδια

Α2 ΕΠΣΗ: Επτά γκολ οι Νέοι Εργοτέλη, ισόπαλα τα δύο υπόλοιπα παιχνίδια

Με τρεις αναμετρήσεις αλλά και με το 0-3 άνευ αγώνος υπέρ της ομάδας των Καμινίων ολοκληρώθηκε σήμερα το πρώτο μισό της 19ης αγωνιστικής της Α2 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ.

Οι Νέοι Εργοτέλη συνέτριψαν στην έδρα τους τον δεύτερο από το τέλος, Ηρακλή Νιπιδιτού με 7-1.

Αρχικά, το πρώτο γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Σταματάκης μόλις στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης, ανοίγοντας έτσι το σκορ για τους γηπεδούχους.

Στη συνέχεια του πρώτου μέρους ήρθε η ισοφάριση για τον Ηρακλή Νιπιδιτού με τον Αλεξάντερ στο 26ο λεπτό, στέλνοντας την ομάδα του στα αποδυτήρια με σκορ ημιχρόνου 1-1.

Στο δεύτερο μέρος υπήρξε ένας καταιγισμός γκολ από την ομάδα των Νέων Εργοτέλη.

Αναλυτικότερα, εννιά λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Σελαμαι βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα δίνοντας και πάλι προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ ο Σταματάκης δύο λεπτά μετά πέτυχε ακόμα ένα γκολ με αποτέλεσμα να δώσει διαφορά δύο τερμάτων.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, καταφέρνοντας έτσι να βάλουν την μπάλα μέσα στην εστία ακόμα τέσσερις φορές, δύο με τον Μπερνίκου (61΄, 67΄), ένα με τον Σταματάκη (71΄) και ένα με τον Πασπαλάκη στο 80ο λεπτό.

Στην Χερσόνησο η τοπική ομάδα έδωσε την δική της μάχη και κατάφερε να αποσπάσει το βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στο Κεραυνό, καθώς το παιχνίδι έληξε 1-1.

Το τέρμα των φιλοξενούμενων ήρθε από τον Νάτο  Αναστάσιο στο 22ο λεπτό, ενώ το γκολ που διαμόρφωσε το τελικό σκορ πέτυχε ο Ταμπάκης Αγαθοκλής στο 42ο λεπτό.

Στο γήπεδο της Τυλίσου, η ομάδα του Λίντο και του Ασημίου μοιράστηκαν και εκείνες τον βαθμό της ισοπαλίας, με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται με 2-2.