ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Άνετη επιστροφή στις νίκες για τον Γιούχτα

Άνετη επιστροφή στις νίκες για τον Γιούχτα

Ο Γιούχτας επικράτησε με 4-2 της Παλαιόχωρας στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ Εθνικής.

Ο Γιούχτας μπήκε με ενθουσιασμό στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 6' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαρούχα.

Η χαρά δεν κράτησε για πολύ για την ομάδα των Αρχανών, αφού ο Νικόλτσης στο 19' ισοφάρισε στο σκορ για την Παλαιόχωρα.

Στην συνέχεια ακολούθησε ένα δεκάλεπτο με σωρεία τερμάτων, πρώτα ο Τριανταφύλλου στο 25' έκανε το 2-1με ωραίο πλασέ μετά από πάσα του Βαρούχα, με τον  Ηλιόπουλο τέσσερα λεπτά αργότερα να κάνει το 3-1.
Η φιλοξενούμενοι δεν κάθησαν με σταυρωμένα τα χέρια και απάντησαν ένα λεπτό μετά το τέρμα των γηπεδούχων κάνοντας το 3-2 με τον Παλιάτσιο.

Στην επανάληψη το σύνολο του Μηνά Πίτσου δεν άφησε το πόδι από το γκάζι και στο 61' ο Ραπτάκης με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Βαρούχα έκανε το 4-2.

Έπειτα οι πράσινοι έδειχναν ότι μπορούν να σκοράρουν και πέμπτο τέρμα, με τις ευκαιρίες να διαδέχονται η μία την άλλη, με πιο επικίνδυνη να είναι αυτή στο 79' με τον Ηλιόπουλο να κάνει σουτ και τον Βορύλλα να μπλοκάρει την μπάλα.

Έτσι ολοκληρώθηκε το παιχνίδι με τον Γιούχτα να παίρνει μια εύκολη νίκη.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Γιούχτας: Κόλλιας, Κασσωτάκης, Σταθόγλου, Ραπτάκης, Λογοθέτης, Τσάτσος, Πλουσής (80' Μαυρομάτης), Τριανταφύλλου (91' Βαρδής), Βαρούχας (91' Χατζάκης), Ηλιόπουλος, Κορτσινίδης

Παλαιόχωρα:  Βορύλλας, Μέρο, Μανουσάκης, Θεοδωράκης (36'Δημητριάδης) , Ραδής (69' Αναστασόπουλος), Λάμτσε, Πάγκαλος, Νικόλτσης, Παλιάτσιος, Ζαχαράκης(76' Κυριλλίδης), Κουτσογιαννάκης (36' Κόλα)