ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | FOOTBALL LEAGUE | Δεν τα κατάφερε στον Κορυδαλλό ο ΠΟΑ, άνετη επικράτηση για Γιούχτα

Δεν τα κατάφερε στον Κορυδαλλό ο ΠΟΑ, άνετη επικράτηση για Γιούχτα

Ολοκληρώθηκε η 16η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ Εθνικής με τον ΟΦΙ να μένει στο μηδέν και να παίρνει τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στην ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, ενώ ο ΠΟΑ δεν τα κατάφερε στον Κορυδαλλό απέναντι στην Προοδευτική, χάνοντας με 1-0.

Στις Αρχάνες ο Γιούχτας πήρε την νίκη με 4-2 απέναντι στην Παλαιόχωρα. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Βαρούχα στο 6', με την ισοφάριση να έρχεται στο 20' με τον Νικόλτση.

Ο Γιούχτας πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με τον Τριανταφύλλου στο 25', με τον Ηλιόπουλο τέσσερα λεπτά αργότερα να κάνει τον 3-1. Ο Παλιάτσος μείωσε στο σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 30'.
Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 62' ο Ραπτάκης διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Στα άλλα παιχνίδια, Νεάπολη και Ατρόμητος Πειραιά μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας, ενώ ο Ιωνικός πήρε την νίκη με 0-2 μέσα στο Κερατσίνι.