ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α2 ΕΠΣΗ: Μόνη στη κορυφή η Δαμάστα, νίκη για τον Ο.Φ.Α στο ντέρμπι

Α2 ΕΠΣΗ: Μόνη στη κορυφή η Δαμάστα, νίκη για τον Ο.Φ.Α στο ντέρμπι

Με τις υπόλοιπες τέσσερις αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε σήμερα η 19η αγωνιστική της Α2 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ.

Πιο συγκεκριμένα, η Δαμάστα επικράτησε με 3-2 κόντρα στον Δία.

Το σκορ «άνοιξαν» οι γηπεδούχοι στο 15ο λεπτό, ο οποίος στη συνέχεια πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 35΄, κάνοντας το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Δίας μείωσε σε 2-1 με τον Γουργουλά στο 73ο λεπτό, όμως η ομάδα του Φρουδάκη δύο λεπτά αργότερα σκόραρε και πάλι αυτή τη φορά με τον Τζουβάρα.

Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε ο Κιαγιαδάκης στο 90+4.

Ακόμα ένα ντέρμπι της αγωνιστικής, το Ο.Φ.Α. – Μαραθώνας έληξε με 3-2 και εκείνο.

Αρχικά, η ομάδα του Αρκαλοχωρίου έκανε το 1-0 με τον Τριανταφυλλάκη στο 41ο λεπτό, στέλνοντας την ομάδα του στα αποδυτήρια με το προβάδισμα του ενός τέρματος.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Κατσουλάκης ισοφάρισε στο 50΄, όμως και πάλι οι γηπεδούχοι πήραν το πάνω χέρι με το γκολ του Κλωνάρη στο 67΄.

Δεκατρία λεπτά αργότερα ο Μαραθώνας κατάφερε και πάλι να ισοφαρίσει, αυτή τη φορά με τον Λουμπάκη, όμως οι γηπεδούχοι έδειξαν περισσότερη θέληση και πέτυχαν το γκολ της νίκης με τον Συμιανάκη στο 89ο λεπτό.

Τέλος, στο γήπεδο του Αγ. Μύρωνα ο Γουβών ΠΑΟ πήρε την εκτός έδρας νίκη κόντρα στον Αλμυρό με 0-2.