ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α2 ΕΠΣΗ: Σημαντική επικράτηση του Κεραυνού, πήρε το «διπλό» το Αθλόπολις

Α2 ΕΠΣΗ: Σημαντική επικράτηση του Κεραυνού, πήρε το «διπλό» το Αθλόπολις

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό της 20ης αγωνιστικής της Α2 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ, ενώ αύριο το πρόγραμμα θα ολοκληρωθεί με τις υπόλοιπες τέσσερις αναμετρήσεις.

Στη Τύλισο, ο Κεραυνός επικράτησε με 3-2 απέναντι στους Νέους Εργοτέλη, έτσι κατάφερε να ανέβει στην έκτη θέση της βαθμολογίας σε ισοβαθμία με την ομάδα του Μαραθώνα και του Δία οι οποίοι έχουν και εκείνοι 39 βαθμούς.

Στις Ελπίδες, η τοπική ομάδα ηττήθηκε με 0-2 από το Αθλόπολις.

Οι φιλοξενούμενοι «άνοιξαν» το σκορ της αναμέτρησης στο 33ο λεπτό με τον Ζέκιο, ο οποίος ήταν ο σκόρερ και του δεύτερου τέρματος, καθώς βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα και πάλι στο 78ο λεπτό, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 0-2.

Ο Δίας πήρε τη νίκη με 3-0 α.α., καθώς η ομάδα του Διαγόρα δεν αγωνίζεται πλέον.

Τέλος, στο Αρκαλοχώρι ο Ο.Φ.Α. επικράτησε με το "φτωχό" 0-1 κόντρα στον Ηρακλή Νιπιδιτού.

Το γκολ των θεωρητικά φιλοξενούμενων και μοναδικό της αναμέτρησης πέτυχε ο Γρηγορίου στο 44ο λεπτό.