ΑΡΧΙΚΗ | ΜΠΑΣΚΕΤ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Με κορυφαίο Μπουμπάρη πήρε το «διπλό» ο ΟΦΗ

Με κορυφαίο Μπουμπάρη πήρε το «διπλό» ο ΟΦΗ

Με εξαιρετική άμυνα και επίθεση στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ΟΦΗ έφυγε με το διπλό από την έδρα της Καλλιθέας Ρόδου, αφού επικράτησε με 59-73 για την 14η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας του δευτέρου ομίλου.

Σε ένα παιχνίδι το οποίο ήταν ντέρμπι για τρία δεκάλεπτα, η ομάδα του Βασίλη Ράλλη πετυχαίνοντας ένα απίστευτο ρεκόρ, αφού δέχτηκε μόνο δύο πόντους στην τελευταία περίοδο, κατάφερε να πάρει το παιχνίδι και μάλιστα με τη διαφορά 14 πόντων.

Παρόλα αυτά, μπορεί η ομάδα του ΟΦΗ να δέχτηκε μόνο δύο πόντους στο τέταρτο δεκάλεπτο, αυτό όμως δεν αναιρεί τις πολύ καλές επιθέσεις που έβγαλαν για να φτάσουν στο τελικό αποτέλεσμα.

Σε αυτό λοιπόν το αποτέλεσμα εκείνος ο οποίος ξεχώρισε από τους Κρητικούς ήταν  ο Μπουμπάρης, ο οποίος σημείωσε 17 πόντους για την ομάδα του.

Διαιτητές: Ορφανός Ιορδ.-Αγγελής

Δεκάλεπτα: 18-22, 39-43, 57-55, 59-73

Καλλιθέα Ρόδου (Μπίλιας): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς 4, Μαρινάκης, Παναγιωταράκος 4, Γυφτάκης 2, Μπίλιας 4, Πάρδακας 8, Κανίκης 8 (1), Μήτσης, Σκορδάλης 18 (2), Εγκινέ 7.

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαππας, Κριθινάκης 6 (2), Πετράκης 4, Καρλάφτης, Τσερκιτζόγλου 15 (2), Αγαπιάδης 15, Αντωνόπουλος 4(1), Μπουμπάρης 17, Καραλής 10 (1), Πάλλης 2.