ΑΡΧΙΚΗ | ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | Αγχωτική νίκη στο φινάλε για τον Εργοτέλη

Αγχωτική νίκη στο φινάλε για τον Εργοτέλη

Ο Εργοτέλης ήταν καλύτερος, άξιζε την νίκη και την πήρε έστω και στο τέλος.

Κόντρα στην σκληροτράχυλη άμυνα της Δόξας Δράμας, οι ''κιτρινόμαυροι'' βρήκαν στο τέλος τον δρόμο προς τα δίχτυα επικρατώντας με 2-0.

Ο Εργοτέλης απ' την αρχή της αναμέτρησης ήταν ανώτερος και αυτό το απέδειξε μέσα από πολλές φάσεις.

Η Δόξα προσπάθησε να μπει στο παιχνίδι αλλά μάταια. Οι προσπάθειες της δεν απείλησαν ιδιαίτερα τον Εργοτέλη.

Η ομάδα του Νίκκι Παπαβασιλείου πέτυχε το 1-0 με τον Ροβίθη. Ο μέσος του Εργοτέλη αποδείχτηκε χρυσή αλλαγή καθώς μόλις λίγα λεπτά νωρίτερα είχε περάσει στο ματς.

Η μπάλα ήρθε στην περιοχή, ο Ιατρούδης πήρε την κεφαλιά που οδήγησε στα πόδια του Ροβίθη με τον τελευταίο να πλασάρει κάνοντας το 1-0.

Το τελικό σκορ γράφτηκε έπειτα από πέναλτι. Ο Τσέλιος ανατράπηκε στο τελευταίο λεπτό, ο Έφορντ εκτέλεσε και ο Εργοτέλης πήρε αυτή τη σπουδαία νίκη.