ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α1 ΕΠΣΗ: Ισοπαλία για τον Ζαρό, πήρε το «διπλό» ο Π.Α.Ο.Κ

Α1 ΕΠΣΗ: Ισοπαλία για τον Ζαρό, πήρε το «διπλό» ο Π.Α.Ο.Κ

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η 20η αγωνιστική της Α1 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ.

Αναλυτικότερα, τη νίκη με 2-0 πήρε ο ΠΑΝΟΜ κόντρα στην Γόρτυνα.

Το σκορ για τους γηπεδούχους «άνοιξε» ο Συσκάκης στο 22ο λεπτό μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ ο ίδιος πέτυχε και το δεύτερο γκολ στο 90ο λεπτό του ματς.

Στον ίδιο ρυθμό με τον ΠΑΝΟΜ κινήθηκαν και οι Μοίρες απέναντι στην Τύλισο αλλά και ο Πόρος με αντίπαλο την Μινωική, αφού επικράτησαν και οι δύο ομάδες με 2-0.

Στο γήπεδο των Δαφνών ο Π.Α.Ο.Κρουσώνα πήρε το «διπλό» με αντίπαλο την Α.Ε.Κατσαμπά, αφού επικράτησε 0-2.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρξε κανένα γκολ, ενώ στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Κρουσώνα βρήκε δύο φορές το δρόμο προς τα δίχτυ, μία με τον Δρακουλή στο 55ο λεπτό και ακόμα μία με τον Γεωργόπουλο δέκα λεπτά αργότερα.

Ακόμα μία «γκέλα» έκανε η ομάδα του Ζαρού αφού ήρθε ισόπαλη με 1-1 με την Αγία Βαρβάρα.

Στον Θραψανό ο Ανθεστίωνας επικράτησε με 2-1 κόντρα στη Φαιστό, ενώ στο γήπεδο του Αλμυρού η τοπική ομάδα νίκησε με 1-0 την Τριτωνία.

Τέλος, ο Ρωμανός πήρε εύκολα την νίκη με 3-0 επί του ουραγού Α.Ο.Τυμπακίου.