ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α2 ΕΠΣΗ: Νίκη με ανατροπή για τον Ρούβα, συνεχίζει μόνη στη κορυφή η Δαμάστα

Α2 ΕΠΣΗ: Νίκη με ανατροπή για τον Ρούβα, συνεχίζει μόνη στη κορυφή η Δαμάστα

Στο τέλος του έφτασε το δεύτερο μισό της 20ης αγωνιστική της Α2 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ.

Με το «διπλό» έφυγε από τη Χερσόνησο η Δαμάστα αφού επικράτησε με 1-2.

Αρχικά το πρώτο γκολ του ματς πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μαρκάκη στο 37ο λεπτό, το οποίο ήταν και το μοναδικό του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βερούσι βρήκε και εκείνος το δρόμο προς τα δίχτυα, αυξάνοντας έτσι το προβάδισμα στα δύο τέρματα.

Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 1-2 με τον Ταμπάκη.

Στο γήπεδο της ΕΓΟΗ η ομάδα των Καμινίων μπορεί να προηγήθηκε, όμως τελικά γνώρισε την ήττα με 1-3 από τον Ρουβά.

Το σκορ για τους γηπεδούχους «άνοιξε» ο Μπρίνταλος μόλις στο 3ο λεπτό του ματς.

Παρόλα αυτά ο Ρούβας κατάφερε να κάνει την ανατροπή πριν το ημίχρονο πρώτα με τον Καρανδινό στο 17΄ και μετά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ξημεράκη στο 22ο λεπτό.

Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 70΄ με δεύτερο προσωπικό τέρμα ο Ξημεράκης και πάλι από την άσπρη βούλα.

Στα Καλέσα ο Μαραθώνας επικράτησε με 2-1 απέναντι στο Λίντο, ενώ στο Ασήμι η τοπική ομάδα ηττήθηκε από τον Γουβών ΠΑΟ με 0-1.