ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Νίκησε και συνεχίζει μόνη στη κορυφή η Δαμάστα

Νίκησε και συνεχίζει μόνη στη κορυφή η Δαμάστα

Με το «διπλό» έφυγε η Δαμάστα από την Χερσόνησο αφού επικράτησε απέναντι στην ομάδα της Χερσονήσου με 1-2 για την 20η αγωνιστική της Α2 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Μανώλη Φρουδάκη συνέχισε νικηφόρα για ακόμα μία αγωνιστική καθώς επικράτησε στην έδρα της Χερσονήσου, θέλοντας έτσι και πάλι να διευρύνει το σερί νικών της.

Σε ένα παιχνίδι χωρίς πολλά γκολ, παρά την βαθμολογική διαφορά η πρωτοπόρος Δαμάστα πήρε το παιχνίδι, με τα γκολ των Μαρκάκη και Βερούσι, με τον πρώτο να «ανοίγει» το σκορ με εύστοχο πλασέ στο 55ο λεπτό και τον δεύτερο να αυξάνει το προβάδισμα στα δύο τέρματα στο 67΄.

Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν να μειώσουν ήταν σε 1-2 με το τέρμα του Ταμπάκη στο 87ο λεπτό.

Χερσόνησος: Χύσας, Συντιχάκης, Χαραλαμπάκης, Μουρατάρι, Αργυράκης, Αριστεινίδης, Μουντράκης, Μαραβελάκης, Ταμπάκης, Σκιούρτι, Μαχαίρας

Δαμάστα: Μαργαρίτης, Χαλκιαδάκης, Αποστολάκης, Μπιμπίρης, Γενιτσαρίδης, Μανουσάκης, Τζουβάρας, Βερούσι, Ντίνος, Γεωργάλας, Μαρκάκης