ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α1 ΕΠΣΗ: Επιστροφή στις νίκες για τη Μινωική

Α1 ΕΠΣΗ: Επιστροφή στις νίκες για τη Μινωική

Με τη νίκη της Μινωικής ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό της Α1 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ, ενώ αύριο το πρόγραμμα θα ολοκληρωθεί με τις υπόλοιπες επτά αναμετρήσεις.

Άνετη νίκη με 4-1 πήρε η Μινωική στο γήπεδο του Πανεπιστημίου απέναντι στην Αγία Βαρβάρα.

Αρχικά, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να πετύχουν δύο γρήγορα τέρματα, το ένα εξ’ αυτών με τον Αναγνωστάκη μόλις στο 2ο λεπτό και το άλλο πέντε λεπτά αργότερα με τον Καραντινάκη.

Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 33ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι  κατάφεραν, να μειώσουν με το γκολ του Κοζορώνη, πηγαίνοντας έτσι στα αποδυτήρια, με το σκορ να βρίσκεται στο 2-1 υπέρ των αντιπάλων τους.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα της Μινωικής βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα ακόμα δύο φορές με τους Βαρδονικολάκη και Καραντινάκη, στο 48ο και 74ο λεπτό αντίστοιχα, παίρνοντας έτσι μια σημαντική νίκη, που την ανέβασε στην έκτη θέση της  βαθμολογίας.