ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Εύκολη νίκη στο ντέρμπι για τον ΠΑΝΟΜ, ακόμα μία ισοπαλία για Ζαρό

Εύκολη νίκη στο ντέρμπι για τον ΠΑΝΟΜ, ακόμα μία ισοπαλία για Ζαρό

Στο τέλος του έφτασε το δεύτερο μισό της 21η αγωνιστική της Α1 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ.

Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική ο Ζαρός δεν πήρε τους τρείς βαθμούς, καθώς  και πάλι ήρθε ισόπαλος με 1-1 αυτή τη φορά απέναντι στον Αλμυρό.

Σε ένα παιχνίδι το οποίο και τα δύο τέρματα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που «άνοιξαν» το σκορ στο 50ο λεπτό με τον Καλομοίρη, παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον τρόπο να ισοφαρίσουν δέκα λεπτά αργότερα, με το γκολ του Κανδηλάκη διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 1-1.

Άνετη νίκη με 3-0 πήρε η ομάδα του ΠΑΝΟΜ στο ντέρμπι με τον Πόρο, ενώ η Α.Ε.Κατσαμπά επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, αφού έφυγε με το «διπλό» από το γήπεδο του ουραγού Α.Ο.Τυμπακίου.

Στο γήπεδο των Βορρών, Φαιστός και Μοίρες μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας με το δείκτη του σκορ να γράφει  1-1.

Στο Κρουσώνα η τοπική ομάδα επικράτησε με 2-1 κόντρα στον Ανθεστίωνα.

Οι γηπεδούχοι αρχικά προηγήθηκαν με τον Κεφαλούκο στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, όμως δύο λεπτά αργότερα μέσω αυτογκόλ του Κοζυράκη ήρθε η ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους.

Το νικητήριο τέρμα πέτυχε οκτώ λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Δρακουλής, δίνοντας έτσι τους τρεις σημαντικούς βαθμούς στη ομάδα του.

Τέλος, στην Τύλισο η τοπική ομάδα νίκησε με 2-1 την Τριτωνία, ενώ ο Ρωμανός έφυγε με το «διπλό» από την έδρα της Γόρτυνας, επικρατώντας με 0-1.