ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Σημαντικό «διπλό» για Δία και Μαραθώνα, «οκτάρα» το Αθλόπολις

Σημαντικό «διπλό» για Δία και Μαραθώνα, «οκτάρα» το Αθλόπολις

Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι υπόλοιπες πέντε αναμετρήσεις της 21ης αγωνιστικής της Α2 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ.

Μεγάλo «διπλό» κατάφερε να πάρει στο γήπεδο της Αγίας Βαρβάρας ο Δίας, καθώς επικράτησε με 1-4 απέναντι στο Ρούβα.

Αρχικά, το σκορ στο παιχνίδι «άνοιξαν» οι φιλοξενούμενοι στο 18ο λεπτό με τον Τσιριντάνη, ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 35ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μείωσαν μόλις στο 47΄ με τον Ξημεράκη.

Παρόλα αυτά η ομάδα του Δία δεν πτοήθηκε, με αποτέλεσμα να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα ακόμα δύο φορές, πρώτα με τον Κιαγιαδάκη στο 74ο λεπτό και μετά με τον Ντραγκότι στο 78΄.

Ακόμα ένα ιδιαίτερο παιχνίδι της αγωνιστικής ήταν εκείνο στη Χερσόνησο ανάμεσα στον Γουβών ΠΑΟ και τον Μαραθώνα, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 0-2.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρχε κάποιο τέρμα, όμως στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι έστειλαν δις τη μπάλα στα δίχτυα, με τους Ρομπάκη και Μάτσα στο 66ο και 81ο λεπτό αντίστοιχα.

Στο Ασήμι η τοπική ομάδα πήρε τους τρεις σημαντικούς βαθμούς, αφού νίκησε τις Ελπίδες με 3-0, με τα γκολ των Χατζάκη, Χαλκιαδάκη και Τζαφέρι στο 59ο , 78ο και 90ο λεπτό αντίστοιχα.

Σημαντική ήταν και η νίκη του Ο.Φ. Αρκαλοχωρίου κόντρα στον Κεραυνό με 2-0.

Οι γηπεδούχοι «άνοιξαν» το σκορ στο ματς πρώτα με τον Τρανταφυλλάκη στο 48΄και στη συνέχεια «κλείδωσαν» το θετικό αποτέλεσμα με το γκολ του Ευδαίμων στο 87ο λεπτό.

Τέλος, το Αθλόπολις ήταν καταιγιστικό στην έδρα του κόντρα στον Α.Ο.Καμινίων , αφού επικράτησε με 8-0.

Ο Μπελιμπασάκης ήταν εκείνος που έκανε το 1-0 για την ομάδα του στο 22΄, ενώ ο Κόκκινος σκόραρε και εκείνος ακόμα δύο φορές για το Αθλόπολις στέλνοντας έτσι την ομάδα του στα αποδυτήρια με το 3-0 υπέρ τους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σαμόλης αύξησε ακόμα περισσότερο το δείκτη του σκορ με ένα γκολ στο 48ο λεπτό και ακόμα ένα στο 53ο, ενώ ο Λούσι βρήκε και εκείνος το δρόμο προς τα δίχτυα τρία λεπτά αργότερα.

Στη συνέχεια του παιχνιδιού ο Σηφάκης έκανε το 7-0 στο 62’ και το τελικό 8-0 διαμόρφωσε ο Κόκκινος με τρίτο προσωπικό του τέρμα στο 71ο λεπτό