ΑΡΧΙΚΗ | ΜΠΑΣΚΕΤ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Εύκολη νίκη πριν το ντέρμπι για τον ΟΦΗ

Εύκολη νίκη πριν το ντέρμπι για τον ΟΦΗ

Τη νίκη με 76-53 πήρε ο ΟΦΗ στο κλειστό στα «Δύο Αοράκια» απέναντι στον Άρη Θήβας για την 15η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας του 2ου ομίλου.

Η ομάδα του Βασίλη Ράλλη για ακόμα μία αγωνιστική έπαιξε ποιοτικά και ορθά σε άμυνα αλλά και επίθεση, φτάνοντας έτσι με ευκολία στη νίκη.

Οι Κρητικοί, έκαναν ένα πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο, στο οποίο βρίσκονταν μπροστά στο σκορ με δεκαεπτά πόντους διαφορά (26-9), ενώ στη δεύτερη περίοδο συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, με αποτέλεσμα να τελειώσουν το ημίχρονο με 42-26.

Από εκεί και μετά, δεν υπήρξε καμία διαφορετική εξέλιξη στην αναμέτρηση, με το παιχνίδι να λήγει με 76-53.

Έτσι με αυτή τη νίκη ο ΟΦΗ συνεχίζει  μόνος στη πρώτη θέση μία  αγωνιστική πριν το σημαντικό εκτός έδρας ντέρμπι κορυφής με τον Λοκρό Αταλάντης.

Για την γηπεδούχους, ο Τσερκιτζόγλου ήταν εκείνος που ξεχώρισε με 19 πόντους, ενώ από την πλευρά των φιλοξενουμένων οι Καδηγιαννόπουλος και Παναγιωτίδης είχαν από 13.

Δεκάλεπτα: 26-9, 42-26, 54-37, 76-53

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαππας, Κριθανάκης 8 (2), Αντωνόπουλος 5, Τσερκιτζόγλου 19 (4), Πετράκης 13 (2), Καρλαύτης 5 (1), Καραλής 12 (1), Πρωτογεράκης, Καμπάκας, Μπουμπάρης 12, Μαλαράκης, Πάλλης 2.

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 8, Τζαβίδας, Ματσαγγούρας 2, Καδηγιαννόπουλος, Παναγιωτίδης 13 (1), Καλεμτζάκης 7 (1), Χαραλάμπης 9, Κουμπές 2, Δαχρετζής 3 (1), Τριανταφύλλου 3, Ντέντα 6.