ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α1 ΕΠΣΗ: Εύκολη νίκη για Αλμυρό απέναντι στη Μινωική

Α1 ΕΠΣΗ: Εύκολη νίκη για Αλμυρό απέναντι στη Μινωική

Με τη νίκη του Αλμυρού κόντρα στη Μινωική ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό της 22ης αγωνιστικής της Α1 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ.

Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Αλμυρού επικράτησε με 3-0 στην έδρα της με αντίπαλο την Μινωική.

Οι γηπεδούχοι «άνοιξαν» το σκορ στην αναμέτρηση με το αυτογκόλ του Διγενή στο 12ο λεπτό, ενώ στο 34΄ κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους με τον γκολ του Στρατήγη. Έτσι οι δύο ομάδες με το τέλος του πρώτου μέρους, κατευθύνθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 2-0 υπέρ του Αλμυρού.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι εκμεταλλευόμενοι τις χαμένες ευκαιρίες των φιλοξενουμένων βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα για τρίτη φορά με τον Απλαδά στο 69ο λεπτό, «κλειδώνοντας» έτσι τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.