ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α2 ΕΠΣΗ: Έφυγαν με το «διπλό» Λίντο και Γουβών ΠΑΟ

Α2 ΕΠΣΗ: Έφυγαν με το «διπλό» Λίντο και Γουβών ΠΑΟ

Με τη νίκη του Λίντο και του Γουβών ΠΑΟ, αλλά και το 0-3 α.α. του Ρούβα ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό της 22ης αγωνιστικής της Α2 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ.

Μεγάλο «διπλό» κατάφερε να πάρει το Λίντο, καθώς επικράτησε με 2-3, στην έδρα του Κεραυνού.

Αρχικά, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο παιχνίδι μόλις στο 5ο λεπτό με γκολ από κεφαλιά του Χανιωτάκη, όμως δέκα λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον τρόπο να ισοφαρίσουν με τον Μηλιαράκη, ο οποίος ευνοήθηκε από την «κόντρα» του αντιπάλου του, με αποτέλεσμα η μπάλα να καταλήξει στα δίχτυα.

Στη συνέχεια, η ομάδα του Λίντο κατάφερε να ανατρέψει το σκορ, με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νικολάου στο 35ο λεπτό.

Παρόλα αυτά, ο Κεραυνός έφερε και πάλι το παιχνίδι στα ίσα, με το τέρμα  του Ντραγκότι, πέντε λεπτά πριν την συμπλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου ημιχρόνου.

Το τελικό 2-3 σε αυτή τη δυνατή αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Διακάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 87ο λεπτό.

Στο δεύτερο ματς της ημέρας για την Α2 κατηγορία ο Γουβών ΠΑΟ πήρε και εκείνος το «διπλό», αφού επικράτησε με 0-4 στο Αρκαλοχώρι απέναντι στον Ηρακλή Νιπιδιτού.

Αυριανές αναμετρήσεις:

Χερσόνησος – Ο.Φ.Α.

Δίας – Αθλόπολις

Α.Ο.Καμινίων – Ασήμι

Μαραθώνας – Ελπίδες

**Το ματς Νέοι Εργοτέλη – Δαμάστα θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 18/2 στις 16:00.