ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α1 ΕΠΣΗ: Ισοπαλία στην Ελιά, «διπλό» για Τριτωνία και Αλμυρό

Α1 ΕΠΣΗ: Ισοπαλία στην Ελιά, «διπλό» για Τριτωνία και Αλμυρό

Με το τέλος των τριών σημερινών αναμετρήσεων ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό της 23ης αγωνιστικής της Α1 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ.

Ειδικότερα, στο γήπεδο του Πανεπιστημίου η Τριτωνία κατάφερε να πάρει το «διπλό» απέναντι στη Μινωική, αφού επικράτησε με 0-1.

Στα Μάλια, ο Αλμυρός πήρε και εκείνος σημαντική εκτός έδρας νίκη απέναντι στον ΠΑΝΟΜ, καθώς επικράτησε με 0-1και εκείνος.

Τέλος, στο γήπεδο της Ελιάς, Ρωμανός και Αγία Βαρβάρα μοιράστηκαν από ένα βαθμό με το σκορ να λήγει ισόπαλο με 1-1.

Η ομάδα του Ρωμανού, ήταν εκείνη που προηγήθηκε με το τέρμα του Ρουμπάκη στο 38ο λεπτό του ματς, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν τον πολύτιμο βαθμό με γκολ του Μανωλακάκη, πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση των ενενήντα.