ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α1 ΕΠΣΗ: Νίκη με ανατροπή για τον Αλμυρό

Α1 ΕΠΣΗ: Νίκη με ανατροπή για τον Αλμυρό

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το μοναδικό ματς για σήμερα στην Α1 PWM MEDICAL κατηγορία της ΕΠΣΗ, ενώ αύριο το πρόγραμμα θα ολοκληρωθεί με τις υπόλοιπες επτά αναμετρήσεις.

Στον Αλμυρό, η τοπική ομάδα κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 απέναντι στον Ρωμανό, με αποτέλεσμα να ανέβει στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, έστω και προσωρινά.

Αρχικά, το σκορ «άνοιξαν» οι φιλοξενούμενοι στο 16ο λεπτό με το γκολ του Ανυφαντάκη, κάνοντας έτσι το 0-1 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι με σωστές επιθέσεις κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν τους τρεις σημαντικούς βαθμούς.

Πρώτα ο Απλαδάς ισοφάρισε για την ομάδα του στο 63ο λεπτό και στη συνέχεια ο Πρικάκης έκανε την ανατροπή με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 80ο λεπτό τους ματς.