ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α1 ΕΠΣΗ: Ισοπαλία στον Θραψανό, σημαντική νίκη για τις Μοίρες

Α1 ΕΠΣΗ: Ισοπαλία στον Θραψανό, σημαντική νίκη για τις Μοίρες

Στο τέλος τους έφτασαν οι πέντε από τις έξι σημερινές αναμετρήσεις της Α1 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ, ενώ το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής θα ολοκληρωθεί με το παιχνίδι ανάμεσα σε Π.Α.Ο.Κρουσώνα και Τύλισο που βρίσκεται σε εξέλιξη.

Στο Ζαρό, η τοπική ομάδα επικράτησε άνετα με 3-1 απέναντι στην Μινωική και έτσι αύξησε ακόμα περισσότερο την διαφορά από τον δεύτερο Π.Α.Ο.Κ.

Στο γήπεδο του Αστριτσίου, ο ΠΑΝΟΜ κατάφερε να πάρει το «διπλό» με 1-3, με αντίπαλο την ομάδα της Τριτωνίας, ενώ η Φαιστός επικράτησε στην έδρα της με 3-2 κόντρα στον Α.Ο.Τυμπακίου.

Μεγάλη νίκη σωτηρίας πήρε η ομάδα των Μοιρών στο γήπεδο της, επικρατώντας με 2-1, μετά από ανατροπή με αντίπαλο την Γόρτυνα, κάνοντας έτσι ένα μεγάλο «βήμα» για την παραμονή της στην κατηγορία.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν με το γκολ του Ξαγοράκη στο 7ο λεπτό του ματς.

Παρόλα αυτά, στο 39ο λεπτό οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση με τον Προβιδάκη και στο 87’ με τον ίδιο παίκτη να κάνουν την ανατροπή.

Στην Αγία Βαρβάρα, η τοπική ομάδα ηττήθηκε με 1-2 από την Α.Ε.Κατσαμπά, ενώ στο γήπεδο του Θραψανού το παιχνίδι ανάμεσα σε Ανθεστίων και Πόρο έληξε 0-0, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να μοιραστούν τον βαθμό της ισοπαλίας.