ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Ήττα για τη Δαμάστα στο «ντέρμπι» με τον Ο.Φ.Α.

Ήττα για τη Δαμάστα στο «ντέρμπι» με τον Ο.Φ.Α.

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Δαμάστα στο γήπεδο του Αρκαλοχωρίου, με αντίπαλο τον Ο.Φ.Αρκαλοχωρίου, για την 24η αγωνιστική της Α2 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ.

Μεγάλη νίκη κατάφερε να πάρει η ομάδα του Αρκαλοχωρίου στο «ντέρμπι» κορυφής της Α2 κατηγορίας και πλέον με αυτό το αποτέλεσμα βρίσκεται σε ισοβαθμία με την Δαμάστα, με 59 βαθμούς.

Η ομάδα του Μανώλη Φρουδάκη ήταν εκείνη που «άνοιξε» το σκορ στην αναμέτρηση με το γκολ του Μαρκάκη στο 20ο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι πίεσαν, με αποτέλεσμα να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα, δέκα λεπτά αργότερα με τον Τριανταφυλλάκη.

Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να παραμένει στο 1-1.

Στην επανάληψη, ο Ο.Φ.Α. είχε τις ευκαιρίες του, έτσι ο Φρόκκου με ένα πανέμορφο τέρμα, με ανάποδο ψαλίδι, κατάφερε να στείλει την μπάλα στο τέρμα του Μαργαρίτη και να κάνει την ανατροπή.

Στη συνέχεια του παιχνιδιού, η ομάδα της Δαμάστας είχε τις ευκαιρίες τις και εκείνη, ώστε να πετύχει κάποιο γκολ, ενώ και οι γηπεδούχοι απείλησαν την αντίπαλη εστία με την μπάλα να σταματάει δύο φορές στη δοκό.

Μετά το γκολ της ανατροπής, η Δαμάστα προσπάθησε να βρει το γκολ της ισοφάρισης, αφού ο Ο.Φ.Α. αγωνιζόταν με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Κλωνάρη, όμως τόσο ο Γενιτσαρίδης, όσο και ο Τσαΐνης δεν μπόρεσαν να βρουν το στόχο, έτσι το 2-1 παρέμεινε το τελικό αποτέλεσμα.